Piłkarskie święto w Szczawnicy

Fot. 2013.07.10 08:15 / news / czytano 2066 / opinie 0

Siódmego lipca na boisku K.S. Jarmuta w Szczawnicy odbył się festyn, który można nazwać dorocznym świętem szczawnickiej piłki.

O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica rywalizowały ze sobą drużyny: KS Gorc Ochotnica, SKS Sokolica Krościenko n/D oraz KS Jarmuta Kolex Szczawnica. Drużyna KS Tylmanowa wycofała się z rozgrywek, w związku z tym po zmianie regulaminu, mecze rozegrano pomiędzy trzema drużynami, grając systemem „każdy z każdym”. Sędziami spotkań byli Jan Puchalski, Stanisław Tworek i Wiktor Marondel.

W decydującej rozgrywce lepsi okazali się goście z Ochotnicy, pokonując szczawnicki klub 3:1. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Polak a najlepszym bramkarzem Wojciech Janiarczyk, obaj gracze KS Gorc Ochotnica. Prócz nagrody pieniężnej drużyna otrzymała oryginalny, potężnych rozmiarów puchar ufundowany i wykonany na tę okazję przez szczawnickiego rzeźbiarza Henryka Zachwieję „Baltazara”, jak się okazuje - zagorzałego fana futbolu. Statua ta jest tzw. „pucharem przechodnim”. W przyszłym roku kolejne zespoły znów będą o niego rywalizować.

Pozostałym drużynom także wręczono puchary i mniejsze nagrody pieniężne.

Rywalizacjom patronował a zarazem przyglądał się i kibicował burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda, który w czasie rozgrywek wziął udział w konkursie rzutów karnych stając na bramce.

Świętu piłkarskiemu towarzyszyły: pokaz motocrossowy klubu „Moto Pasja” oraz mecz trampkarzy Jarmuty ze Skalnikiem Kamionka Wielka zakończony wynikiem 4:3 dla Skalnika.

W czasie festynu przez cały dzień odbywała się loteria fantowa. Na koniec wśród wszystkich numerów biorących udział w konkursie wyłoniono głównych zwycięzców.

Organizacja turnieju na boisku KS Jarmuta była możliwa dzięki licznym sponsorom. Nie sposób wymienić wszystkich, ale najważniejsi to: firma Kolex, Wspólnota Leśno-Gruntowa ze Szczawnicy, firma Emila Mogilskiego, spółka Thermaleo, Pizzeria Toscana, pensjonat Czarda, Restauracja pod Kolejką,  Firma Handlowa Macieja Klimczaka, Zakład Fotograficzny Pawła Zachwiei, Zbigniew Wójcik firma Magma, wypożyczalnia rowerów „Pod kolejką” oraz burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.

Wyniki rozgrywek:
Sokolica Krościenko – Gorc Ochotnica 1 : 4
Bramki: dla Sokolicy: Piotr Chrobak, dla Ochotnicy: Mateusz Polak (2), Krystian Hasior, Andrzej Sokołowski

Sokolica Krościenko – Jarmuta Kolex Szczawnica 2 : 3
Bramki: dla Sokolicy: Piotr Chrobak (2), dla Jarmuty: Krzysztof Ciesielka (2), Grzegorz Borucki   

Jarmuta Kolex Szczawnica – Gorc Ochotnica 1 : 3
Bramki: dla Jarmuty: Marcin Pietrzak, dla Ochotnicy: Artur Giemzik, Mateusz Polak, Krystian Hasior
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij