Szóste miejsce Kasi Niewiadomej w Rio

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.08.08 07:46 / news / czytano 5005 / opinie 0

Katarzyna Niewiadoma z Ochotnicy Górnej zajęła 6 miejsce w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w Brazylii.

Jadące w trójkę polskie reprezentantki dały z siebie wszystko, a Kasia Niewiadoma na mecie podkreśliła, że bardzo chciała wywalczyć medal dla Polski. Tym razem nie udało się, podwójna Mistrzyni Polski, młodzieżowa Mistrzyni Europy ukończyła wyścig na miejscu szóstym. Za cztery lata powalczy zapewne o medal w Tokio.

W czasie wyścigu w zorganizowanej przez Gminę rodzinnej miejscowości Kasi w Strefie Kibica kibicowali przyjaciele, rodzina - rodzice i babcia, cykliści i mieszkańcy Ochotnicy jak i pobliskich miejscowości.

Złoto zdobyła Anna van der Breggen, koleżanka Niewiadomej z grupy Rabo Liv. Holenderka, razem z Emmą Johansson oraz Elisą Longo Borghini dogoniły 100 metrów przed metą Marę Abbott. Panie miały do pokonania 137 kilometrową trasę. W środę Katarzyna Niewiadoma wystartuje w wyścigu jazdy indywidualnej na czas.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij