Sesja z nagrodami

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.10.31 13:20 / news / czytano 4181 / opinie 0

Minutą ciszy, podczas wczorajszej sesji Rady Miasta w Szczawnicy, uczczono pamięć Tadeusza Mazowieckiego - zmarłego w dniu 28. października pierwszego premiera wolnej RP.

Podczas uroczystej sesji nagrodzeni zostali zwycięzcy konkursu "Na najpiękniejsze ukwiecenie posesji prywatnych" oraz wręczono nagrody za wybitne osiągnięcia kulturalne i sportowe. 

W roku 2013 do konkursu zostało zgłoszonych osiem posesji prywatnych. W skład komisji weszli: przedstawiciele Rady Miejskiej – Anna Gębala, Marian Dziedzina-Wiwer; przedstawiciel Klubu Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych Koło „PIENINY” – Krzysztof Błażusiak; przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu – Alina Lelito, przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica - Janina Mastalska i Jolanta Poręba. Podczas oceny brano pod uwagę dobór, różnorodność, ilość kwiatów, krzewów i drzew oraz pomysłowość w aranżacji. Mieszkańcy wiedzą, że zadbane posesje, ogródki, balkony spotykają się z aprobatą turystów, przez co wzrasta atrakcyjność Szczawnicy. - To tak zwana naoczna, bezpośrednia promocja naszego miasta – podkreśla burmistrz Grzegorz Niezgoda.
 
Nagrodami w konkursie na ukwiecenie Szczawnicy są czeki – kwota, na jaką opiewa każdy z nich, zależy od zajętego miejsca. 
 
Wyniki:
I miejsce – Państwo Jolanta i Andrzej Budzyk
II miejsce – Państwo Jadwiga i Zbigniew Markes
III miejsce – Pani Krystyna Polaczyk
Wyróżnienia otrzymali: Anna i Ryszard Hamerscy oraz Barbara i Roman Zachwieja.
 
Nagrody za osiągnięcia kulturalne i sportowe otrzymali: Aleksandra Hurkała, na wniosek Komisji Edukacji i Spraw Społecznych, otrzymała nagrodę specjalną Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. Wysokość nagrody wynosi 2000 zł. Pani Ola jest pianistką, laureatką wielu konkursów w kraju i za granicą. W okresie wakacji 2013 roku w altanie Parku Dolnego zagrała kilkanaście koncertów w ramach Szczawnickich Koncertów Letnich organizowanych przez MOK. Swoją pracą artystyczną promuje i rozpowszechnia kulturę Szczawnicy w mieście i poza jego granicami. Do jej osiągnięć należą m.in. II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Druskiennikach na Litwie, nagroda „Indywidualność – osobowość Forum” na Międzynarodowym Forum Pianistycznym w Sanoku 2013 r.

Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica docenił także wybitnych sportowców Jacka Żyłkę – Żebrackiego oraz Mateusza Polaczyka. Obaj panowie swoimi osiągnięciami zadziwiają i promują pienińskie miasteczko w kraju i poza granicami Polski.
 
Alpinista, a od niedawna także himalaista - Jacek Żebracki wspinał się w Tatrach, Alpach, Kaukazie, Pamirze i Tien Shan. W skialpinizmie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata i na Mistrzostwach Europy. Do jego sportowych osiągnięć należą m.in. Puchar Polski x 2, II miejsce w Pucharze Europy Środkowej. Na co dzień mieszka w Szczawnicy, jest trenerem kajakarstwa górskiego. Pracuje z młodzieżą. W uznaniu zasług Panu Jackowi wręczono statuetkę i drobne upominki ufundowane przez Miasto Szczawnica.
 
Mateusz Polaczyk został wyróżniony tytułem „Perły Pienin”. 25-letni kajakarz z Pienin pochodzi ze słynnej już rodziny Polaczyków ze Szczawnicy. Jego największym sukcesem jest wicemistrzostwo świata w slalomie w konkurencji K-1. Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. zajął czwarte miejsce.  Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski i Europy. Pan Mateusz jest także stypendystą Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. Obaj Panowie Jacek i Mateusz swoimi występami, wzorową sportową postawą godnie reprezentują i promują Szczawnicę w całej Polsce i na arenie międzynarodowej.

Każda z osób wyróżnionych miała okazję zaprezentować zebranym na sesji radnym i mieszkańcom swój warsztat i dokonania. Aleksandra Hurkała zagrała na fortepianie dwa wybrane przez siebie utwory. Jacek Żyłka Żebracki za pomocą prezentacji multimedialnej przybliżył zebranym kulisy ostatniej wyprawy Polskiego Związku Alpinizmu na Dhaulagiri. Mateusz Polaczyk pokazał trzy filmy ukazujące m.in. jego zmagania drużynowe i indywidualne podczas zawodów w Bratysławie, gdzie zdobył brązowy medal.
Autor: Agnieszka Stopka / Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij