Turniej piłki nożnej im. Stanisława Korczyka

Fot. Andrzej Opacian 2014.01.21 19:00 / news / czytano 2971 / opinie 1

Trampkarze Gimnazjum Maniowy, juniorzy Korony Piekielni i oldboje Kadry PPPN zostali kolejnymi triumfatorami halowego turnieju piłki nożnej im. Stanisława Korczyka. Organizatorem turniejów jest Podhalański Podokręg Piłki Nożnej w Nowym Targu.

W trampkarzach faworyci nie zawiedli. W finale spotkały się dwie najlepsze drużyny z grup eliminacyjnych. Dobrze prezentowali się tylmanowianie i liczono, że będą czarnym koniem turnieju. Jednak w półfinale maniowianie nie dali im najmniejszych szans na zdobycie choćby jednej bramki. Zresztą w finale Maniowy również zdecydowanie górowali nad zakopiańczykami. Tylmanowej pozostała gra o brązowy medal i wyszła z niej zwycięsko. Pokonała Ostrowsko, które grało młodszym rocznikiem.
 
Za to w juniorach niespodzianki. Zespoły, które wygrały grupy eliminacyjne – Zakopane i Lepietnica Klikuszowa – przepadły w półfinałach. Czarnym koniem okazała się Korona Piekielnik. Przeciwności jakie ją spotkały, tylko ją wzmocniły. W jej przypadku można powiedzieć „co nas nie zabije, to nas wzmocni”. Korona straciła bramkarza, a ponieważ tylko najlepszy gracz drużyny miał pełnoletniość, musiał pojechał z kolegą do szpitala. To jednak nie przeszkodziło zespołowi z Piekielnika wygrać turniej. W półfinale Korona ograła Lepietnicę, a Zakopane zostało rozgromione przez Orawę Jabłonka 7:1! W finale Korona nie pozostawiła złudzeń, komu należy się główne trofeum. Ograła piłkarzy z Jabłonki 6:1. – To była misterna robota - skomentował Łukasz Królczyk.
 
W turnieju „starszych panów” już pierwszy mecz rozstrzygnął o triumfatorze. Kadra PPPN spotkała się z Garbarnią Kraków i odniosła zwycięstwo 2:0. Krakowianie najwięcej razy zwyciężali w tym dorocznym turnieju. Tym razem nikt nie przyszedł im z pomocą i kadry PPPN już nie ograł. Kadra straciła tylko punkt z Paką Jana.

Za to indywidualne nagrody zgarnęli przybysze spod Wawelu. Robert Włodarz, przesunięty z pola do bramki, został wybrany najlepszym bramkarzem, a królem strzelców (nie pierwszy raz w tej imprezie) został Zdzisław Janik.
Autor: Stefan Leśniowski
Źródło: sportowepodhale.pl
Zdjęcia: Andrzej Opacian
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

CR72014.01.21 20:01
A ja sie pytam czemu Sokolica SKS nie brala udzialu w turnieju?totalna olewka !Co z tym klubem niedobrego sie dzieje?Zero aktywnosci w sportowym swiecie!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij