Turniej szachowy Złota Wieża

Fot. Zdzisław Soliwoda 2015.08.07 16:03 / news / czytano 3280 / opinie 0

Turniej szachowy rozegrany 6 sierpnia br. w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej dostarczył wielu emocji.

Wydawać się może, że czas letnich wakacji nie sprzyja grze w szachy, a do tego w zmaganiach turniejowych. Nic bardziej mylnego. Pokazał to turniej dla dzieci i młodzieży „Złota Wieża”,  którego I edycję rozegrano w dniu 6 sierpnia 2015 roku w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. H. Heleny Modrzejewskiej. Na turniej zgłosiło się dziesięcioro młodych, być może przyszłych mistrzów z różnych stron Polski, a także z Podhala. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło osiem osób, które rozegrały między sobą – systemem „każdy z każdym” 56 partii szachowych.

Przed turniejem można było obejrzeć wystawę plansz szachowych i wiele rodzajów figur szachowych (wykonywanych z różnych rodzajów twardego drewna i w różnych kolorach), którą przygotował Wawrzyniec Madoń z Zakopanego, właściciel firmy produkującej szachy. On też był ofiarodawcą nagród dla zwycięzców. Na zdobywców  I, II i III miejsca czekały wartościowe komplety szachów wykonane przez Sponsora.

Po przeliczeniu punktów przez jury, okazało się, że zwycięzcą turnieju został Zygmunt Soliwoda z Krościenka, który wygrał wszystkie swoje partie. Natomiast drugie miejsce - ex equo - zajęli młodzi zakopiańczycy, rodzeństwo – Ela Łowczowska i Mateusz Łowczowski. Miejsce trzecie zdobył Kacper Trzęsała  z Krościenka. Wszyscy uczestnicy zawodów szachowych otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Swoim pociechom towarzyszyli i „po cichu” kibicowali rodzice. Obserwatorzy i uczestnicy jednoznacznie stwierdzili, że warto, by taki turniej odbywał się w Zakopanem cyklicznie, gdyż do tej pory jeździli na szachowe rozgrywki do odległych miast.

Organizatorem turnieju było ZCE im. H. Modrzejewskiej.  Organizator dziękuje uczestnikom za emocjonującą rywalizację a Wawrzyńcowi Madoniowi za wydatną pomoc.                                                      
Autor: Adam Kitkowski
Zdjęcia: Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij