Wysokie osiągnięcia sportowe dzieci i młodzieży Ośrodka Sportowego Szczawnica

Fot. Arch. Organizatora 2014.10.09 17:30 / news / czytano 3845 / opinie 0

W Finałach Małopolskich Igrzysk, Gimnazjady i Licealiady w Jesiennych Biegach Przełajowych całkiem nieźle zaprezentowali się uczniowie szkół reprezentujących Ośrodek Sportowy Szczawnica.

Zawody rozegrano w minioną środę na nowotarskim lotnisku, w których udział brali zawodnicy wyłonieni z eliminacji powiatowych, zajmujący miejsca I - VIII.

W tej imprezie sportowej brało udział ponad 2000 zawodników.  W tak licznym gronie dobrze spisali się zawodnicy Ośrodka Sportowego Szczawnica, Najlepsze II miejsce i tytuł w-ce mistrza województwa zdobył Patryk Janczy ze Szkoły Podstawowej w Sromowcach Wyżnych - klasy V. Miejsce na najniższym podium zdobyła Monika Jama z Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy - klasy I. Bardzo dobrze biegali chłopcy z Gimnazjum w Maniowach Kamil Gorlicki - 5 miejsce w grupie drugoklasistów, Dominik Jazgar 10 miejsce Michał Staszel  - 11 w grupie trzecioklasistów.

Odnotować jeszcze należy wysokie 4 miejsce Jana Puchlewskiego ze Szkoły Podstawowej w Maniowach w grupie czwartoklasistów i 17 lokatę Łucji Sikora ze Szkoły Podstawowej w Ochotnicy Dolnej w grupie czwartoklasistek.

- Zważywszy, że w każdej grupie wiekowej startowało ponad stu zawodników należy podkreślić dobrą postawę pozostałych startujących. Uczniowie szkół podstawowych w Szczawnicy, Kluszkowcach, Tylmanowej i Publicznego Gimnazjum w Krościenku, i Szczawnicy oraz Łapsz Niżnych zajmowali miejsca w trzeciej i czwartej dziesiątce - podkreśla Józef Dyda Koordynator Sportu Powiatowego Centrum Kultury NowyTarg, który prowadził i komentował środowe zawody.


Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij