Złoty medal Olgi

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2014.01.09 13:05 / news / czytano 2877 / opinie 0

Olga Gomułka ze Szczawnicy błysnęła świetną formą i zdobyła Złoty Medal w walkach w stójce podczas Mistrzostw Polski w Nowoczesnych Sztukach Walki Silesia Samurai 2013. 

Wiadomo, że w  Szczawnicy nie brak utalentowanych sportowców. Jednak nie o wszystkich wiadomo, że uprawiają taką czy inną dyscyplinę sportu, ponieważ największe sukcesy osiągają, biorąc udział w zawodach sportowych organizowanych daleko od Szczawnicy, w innych miastach czy nawet poza granicami Polski. Często są to konkurencje czy dyscypliny niekonwencjonalne, mało znane a równie ciekawe co sport tradycyjny a także widowiskowe.

Członkowie drużyny pod nazwą AstraTeam, do której należy Olga w następujący sposób piszą o swojej zawodniczce:

 - 30.11 i 1.12.2013 roku w Rybniku odbyły się Mistrzostwa Polski w Nowoczesnych Sztukach Walki Silesia Samurai 2013. Startowaliśmy we wszystkich konkurencjach reprezentując Astral Team Nowy Sącz - grupa działająca w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Oprócz walk na zasadach kickboxingu nasi zawodnicy brali udział w walkach bronią białą, walkach reżyserowanych, formach przy muzyce, technikach rozbić oraz konkurencjach akrobatycznych best trick. Astral zajmuje się tzw XMA (Extreme Martial Arts). To bardzo widowiskowa dyscyplina, w której można doszukać się mieszanki wielu tradycyjnych stylów sztuk walki z gimnastyką i akrobatyką. Jedną z naszych najlepszych zawodniczek jest Ola Gomułka, która w Mistrzostwach zdobyła dwa medale w kategorii senior kobiet. Złoty medal w walkach w stójce na zasadach kickboxingu oraz srebrny w technikach specjalnych - rozbicia desek. Trzeba zaznaczyć, że Ola jest bardzo utalentowaną zawodniczką, która od lat trenuje sporty walki i należy do naszego Astral Teamu. Na zawodach zaprezentowała nam prawdziwego ducha sztuk walki, o czym świadczą jej sukcesy. Doskonałe przygotowanie techniczne oraz doświadczenie z różnych sztuk walki pozwoliło zdobyć jej również medale w konkurencjach technicznych takich jak rozbicia desek. 

Osoby, które znają Olgę prywatnie i zawodowo, mogą zaświadczyć, że jest ona osobą wytrwałą i upartą. Z pasją rozwija swoje umiejętności i wiele od siebie wymaga. Jeszcze jako uczennica uczestniczyła w zajęciach karate organizowanych w Szczawnicy m.in. przez byłego Dyrektora MOK-u Artura Szpałka. Odkąd zaczęła przygodę ze sportem nigdy nie osiadła na laurach. Życie zawodowe łączy z zainteresowaniami. Prowadzi zdrowy styl życia, który stara się zaszczepić innym prowadząc zajęcia fitness i układając dla każdego indywidualny jadłospis. Można śmiało rzecz, że z takim podejściem i zacięciem kolejne sukcesy nadejdą bardzo szybko!
Autor: Agnieszka Stopka / Oprac. red
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij