30 tysięcy złotych na rozwój sportu w krościeńskiej gminie

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.04.03 08:46 / news / czytano 3041 / opinie 2

Wójt ogłosił listę wniosków wybranych na realizację zadań z zakresu sprzyjania rozwojowi sportu na terenie gminy Krościenko n.D. w roku 2013.

Zarządzeniem nr 27/2013 z dnia 25.03.2013 r. Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem Stanisław Gawęda udzielił dotacji dwóm podmiotom na realizację zadań z zakresu sprzyjania rozwojowi sportu w 2013 roku. Przeznaczył na ten cel 30 tysięcy złotych.

20 tysięcy złotych przypadło krościeńskiemu Spółdzielczemu Klubowi Sportowemu „Sokolica”. Klub wnioskował o dotację na zadanie pt. "Czynny wypoczynek dzieci i młodzieży poprzez zajęcia w sekcji kajakowej i sekcji piłki nożnej".

10 tysięcy złotych otrzyma Ludowy Klub Sportowy „Pieniny", na zadanie pt. "Szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie piłki nożnej, upowszechnianie rekreacji i aktywnego stylu życia, poprawa kondycji fizycznej mieszkańców wsi Grywałd".

Przyznana kwota 30 tysięcy jest całą sumą zaplanowaną do wydania z gminnego budżetu w 2013 r. na kulturę fizyczną - dział nr 926 Planu Wydatków Budżetu. Okoliczne gminy zaplanowały na ten cel w bieżącym roku; Łapsze Niżne 133 tysiące złotych, Ochotnica Dolna ponad 146 tysięcy złotych, Czorsztyn 180 tysięcy złotych, Miasto i Gmina Szczawnica ponad 116 tysięcy złotych. Zaplanowane kwoty zawierają zarówno wydatki bieżące jak i majątkowe, te drugie są równoznaczne z nowymi inwestycjami.

Autor: CR
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij