Działania policji - Bezpieczna droga do szkoły

Fot. 2015.09.15 22:25 / news / czytano 2286 / opinie 0

W związku z początkiem roku szkolnego, jak co roku, funkcjonariusze nowotarskiej Policji przeprowadzili wzmożone działania "Bezpieczna droga do szkoły". Działania prowadzone były w dniach od 1 do 4 września 2015r.

Ich głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się drogami oraz nauka bezpiecznego zachowania się na ruchliwych drogach, którymi dzieci udają się do szkoły. W działaniach "Bezpieczna droga do szkoły" zaangażowanych było 145 policjantów, 8 pracowników podmiotów poza policyjnych oraz 7 strażników szkolnych.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa w rejonach szkół policjanci zdecydowanie reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, szczególnie takie jak nadmierna prędkość, kierowanie po użyciu alkoholu, wyprzedzanie w rejonach przejść dla pieszych i w okolicach szkół, przewożenie dzieci pojazdami niesprawnymi technicznie oraz w sposób zagrażający ich bezpieczeństwu, a także na inne wykroczenia  stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym.

W sumie podczas prowadzenia działań policjanci ujawnili 148 wykroczeń drogowych, 69 dotyczyło kierujących przekraczających prędkość, 28 wykroczeń odnotowaliśmy za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, a 8 przypadków dotyczyło niewłaściwego przewozu dzieci w samochodach. Za wykroczenia policjanci nałożyli 116 mandatów karnych oraz pouczyli 34 sprawców wykroczeń. Ponadto skontrolowano 3 autobusy dowożące dzieci do szkół. Podczas tych kontroli nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.

- Nadmienić należy, że policjanci nadal będą  przeprowadzać wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci oraz prowadzić działalność edukacyjną w szkołach - dodaje podkom. Roman Wolski z nowotarskiej policji.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij