Dzisiaj najkrótszy dzień w roku

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.12.21 12:50 / news / czytano 7932 / opinie 0

Słońce osiągnie o godzinie 18:11 najniższy punkt pod równikiem niebieskim, wstąpi w znak Koziorożca i tym samym rozpocznie astronomiczną zimę, która potrwa do 20 marca do godziny 17:58.

Astronomiczna zima rozpoczyna się w momencie tak zwanego ,,przesilenia zimowego”. Z powodu występowania lat przestępnych przesilenie przypada między 21 a 23 grudnia. Na półkuli północnej jest to najkrótszy dzień w roku, a na półkuli południowej – najdłuższy. Zima trwa do momentu ,,równonocy wiosennej”. W galerii prezentujemy zdjęcia z dzisiejszego wschodu słońca wykonane z Przełęczy pod Tokarnią położoną na wysokości 710 m n.p.m. w słowackich Pieninach pomiędzy Grupą Golicy a Małymi Pieninami.
Autor: Oprac. red
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij