Gdzie diabeł nie może tam nauczyciela pośle - szczawnickie święto edukacji

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.10.13 14:25 / news / czytano 3133 / opinie 0

Święto nauczycieli, obsługi szkoły i administracji zgromadziło w Szczawnicy ponad 100 pedagogów i pracowników lokalnych szkół i przedszkoli, nauczycieli emerytów. To wyjątkowy dzień w roku, kiedy hucznie oklaskuje się wyróżnione osoby i można podziękować im za trud, poświęcenie i ciężką, wręcz mozolną pracę, nad wychowaniem i w trosce o młode pokolenie.


Tegoroczne spotkanie, które miało miejsce w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy rozpoczęło się od przedstawienia o intrygującym tytule: Gdzie diabeł nie może tam nauczyciela pośle. Fenomenalna gra aktorska oraz dobór kostiumów wywołały zachwyt na twarzach widzów. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy w humorystyczny sposób podziękowali pedagogom za cierpliwość, wspólne wyjazdy, poczucie humoru, za dyscyplinę w szkole i za codzienność szkolną, która nigdy nie jest nudna. Zgromadzonych na uroczystości witał burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda i Anna Szczepaniak dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy, gospodarz uroczystości. 
 
Następnie burmistrz wręczył dyrektorom i nauczycielom poszczególnych placówek nagrody i kwiaty wraz z listem gratulacyjnym. Swoje wyróżnienia przekazali też dyrektorzy szkół wręczając nagrody dyrektora placówki.
 
W uroczystym spotkaniu udział wzięli także zastępca burmistrza Tomasz Moskalik, sekretarz miasta Tomasz Ciesielka, nauczyciele szkół, emerytowani nauczyciele, obsługa i administracja szkolna oraz księża z miejscowe parafii i przedstawiciele Rady Rodziców.

Gospodarzem tegorocznego święta Komisji Edukacji Narodowej była Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczawnicy, program artystyczny przygotowali z uczniami nauczyciele: p. Danuta Urban, p. Katarzyna Ciesielka, p. Dorota Cebula oraz ks. Piotr Dydo-Rożniecki.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij