Jarosław Prusiński – autor opowiadań fantasy i science fiction w Krościenku

Fot. Magdalena Wojtarowicz, Iwona Niezgoda 2017.07.07 23:46 / news / czytano 6032 / opinie 0

6 lipca 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku nad Dunajcem odbyło się spotkanie autorskie z Jarosławem Prusińskim, które poprowadziła Iwona Niezgoda, recenzentka naszego portalu.


Było ono o tyle szczególne, że ostatnią książkę autora, Pieniński Portal Informacyjny objął patronatem - TUTAJ

Rozmowa przybliżyła pisarski dorobek i przyszłe plany z nim związane. Jarosław Prusiński w gawędziarskim tonie zaprezentował przekrój swojej twórczości, poczynając od zbioru fantastycznych opowiadań zatytułowanego „Vortex”, poprzez utrzymaną w tym samym gatunku „Trylogię o Szarym Magu”, najwięcej uwagi poświęcając niedawno opublikowanej powieści historycznej pod tytułem „Zapomniani Bogowie. Słowiańska opowieść”.

Autor z Ostrołęki z pasją opowiadał o pracy nad powieścią, która pochłonęła wiele godzin poszukiwań opracowań dotyczących dawnych czasów, aby jak najdokładniej oddać realia pradawnej Polski. Dzięki temu między wersami fikcyjnej opowieści o ludziach zamieszkujących tereny Ostrogrodu przepływa wiedza historyczna, której próżno szukać na kartach podręczników szkolnych, ponieważ przemilcza się w nich niewygodne elementy historycznej układanki, składającej się na nasze dziedzictwo. Dlatego książka z powodzeniem mogłaby posłużyć jako materiał dydaktyczny wykorzystywany na lekcjach języka polskiego bądź historii. Czy tak będzie? Czas pokaże.

Póki co, życzymy Jarosławowi Prusińskiemu wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym oraz bardzo dziękujemy, że zechciał zawitać w nasze pienińskie rejony.
 
Serdeczne podziękowania kierujemy także na ręce Pani Władysławy Bodziarczyk Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku za pomoc i udostępnienie sali biblioteki do zorganizowania spotkania.
Autor: Iwona Niezgoda
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz, Iwona Niezgoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij