Kandydat do Sejmiku Województwa Małopolskiego, Okręg 4, nr 3 na liście (art.sponsorowany)

Fot. 2024.04.02 11:25 / news / czytano 341 / opinie 0

Stanisław Barnaś od 2014 r. jest radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego V i VI kadencji oraz członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego od 2010 r., a od 2012 r. Prezesem Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Nowym Targu. 

Sylwetka kandydata Stanisława Barnasia 

Kandydat do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Okręg 4, nr 3 na liście. 

Od 2014 r. nieprzerwanie Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego V i VI kadencji. Urodzony w Ochotnicy Dolnej, od 36 lat mieszka w Nowym Targu. 

W latach 1984 – 2007 pracował w Państwowej Straży Pożarnej, gdzie przeszedł drogę od strażaka – ratownika Jednostki Ratowniczo Gaśniczej aż do oficera, tj. starszego kapitana w Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Targu. Obecnie Kierownik oddziału nowotarskiego Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Nowym Targu. Jako emerytowany oficer pożarnictwa czynnie angażuje się w sprawy straży pożarnej. Pełnił m.in. funkcję Wiceprezesa Zarządu Głównego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej w Krakowie. Obecnie Prezes  koła Zarządu Powiatowego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Targu. 

Będąc Radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego aktywnie działa na wielu polach, m.in. pełniąc funkcje w radach społecznych szpitali, muzeów czy komisji, jako członek wspierający w Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Targu, członek Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Targu oraz członek Związku Podhalan w Nowym Targu. 

Jak jednak sam podkreśla – przede wszystkim mąż od 36 lat, ojciec 4 dzieci, dziadek 7 wnucząt, Podhalanin od pokoleń, mieszkaniec południowej Małopolski. Od 2014 rozwiązuje realne problemy ludzi mieszkających na Podhalu, Spiszu i Orawie. Przez 9 lat jako Radny Sejmiku pracuje, by mieszkańcom Małopolski żyło się coraz lepiej. Reprezentował strażaków, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji, organizacje pozarządowe i każdego mieszkańca, który zwrócił się o pomoc. Aby móc nadal dbać o interesy swoich Wyborców, obywateli i mieszkańców, w szczególności regionów południowej Małopolski kandyduje do Sejmiku Województwa. 

Ma wykształcenie wyższe. Ukończył Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Krakowie a następnie na WSB National-Louis-University w Nowym Sączu, na wydziale Przedsiębiorczości i Zarządzania - Kierunek Zarządzanie i Marketing oraz na Politechnice Lubelskiej w Lublinie (Wydział Zarządzania i Podstaw Techniki) - Kierunek Zarządzanie i Marketing. 

Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij