Krościenko: Wspólnie dla rozwoju pogranicza

Fot. 2017.05.05 10:26 / news / czytano 2830 / opinie 0

30 kwietnia w czasie Dnia Orkiestr, imprezy, która odbyła się w krościeńskim Amfiteatrze Pod Wierzbą Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem i Dyrektor Powiatowego Domu Kultury  w Starej Lubowni Martin Karas podpisali porozumienie o współpracy.

Współpraca w ramach Porozumienia obejmuje następujące dziedziny: podtrzymywanie bogatej tradycji pogranicza polsko- słowackiego, ochronę dziedzictwa kulturowego, kultywowanie i dbanie o tradycję  ludową i patriotyzm wśród młodzieży, dążenie do pozostawienia przyszłym pokoleniom wyrobu ludowego godnego partnerów, ochronę środowiska, oświatę, kulturę, sport, turystykę i promocję.

To Porozumienie to powrót do wcześniejszej współpracy realizowanej w 1999 r. przez Gminne Centrum Kultury i Powiatowy Dom Kultury w Starej Lubowni w ramach projektu „Jak dobrze mieć sąsiada.” Wtedy to przez 6 miesięcy w obu miejscowościach odbywały się imprezy prezentujące dorobek kulturalny obu partnerów.

Wójt Gminy Jan Dyda podkreślił znaczenie współpracy polsko-słowackiej dla rozwoju pogranicza i uatrakcyjnienia oferty turystycznej i kulturalnej. W czasie Dnia Orkiestr wystąpiła Orkiestra Dęta „Podhale” OSP z Piwnicznej-Zdroju, Orkiestra „Lubownianka” ze Starej Lubowni i Orkiestra Dęta OSP z Krościenka nad Dunajcem. W czasie kolejnych  majówkowych dni można było obejrzeć występy zespołów folklorystycznych, zespołów  młodzieżowych, pokazy strażackie w czasie festynu w Krośnicy. W ramach XVII Tatrzańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Wodnika Szuwarka 2 maja  w Krościenku n.D zaprezentowały się zabytkowe pojazdy. Puchar Wójta Gminy Jana Dydy za najładniejszy samochód odebrał Paweł Gomuła z Poznania, właściciel pomarańczowego NSU Sprint.

Źródło: UG Krościenko
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij