Glendalough & Danar

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.06.04 15:28 / news / czytano 5339 / opinie 0

Glendalough to najdłużej działający zespół tańca irlandzkiego na Śląsku, który wystąpił z zespołem Danar grającym muzykę celtycką. W pierwszym w historii wspólnym show Glendalough & Danar wystapiły 1. czerwca w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. 

Był to niezwykły pokaz tańca irlandzkiego przy muzyce na żywo połączony z warsztatami nauki prostych kroków tanecznych. Grupa Glendalough znana z łączenia różnych form i stylów tanecznych wykonała zarówno delikatny taniec w baletkach, jak i widowiskowy step irlandzki. Ich wizytówką są fuzje tańca irlandzkiego z innymi stylami tańca takimi jak: tango argentyńskie, taniec ludowy, tribal czy jazz. Danar to zespół nawiązujący do nowoczesnego folku irlandzkiego, a tradycyjne tańce i piosenki są punktem wyjścia do tworzenia własnych wizji muzycznych.
Źródło: glendalough.pl
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij