Krośnica: Urządzenia na placu zabaw do wymiany lub remontu

Fot. Arch OSP 2021.05.16 23:23 / news / czytano 441 / opinie 0

We wrześniu 2013 roku sołectwo Krośnica (gmina Krościenko n.D) wzbogaciło się o plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców miejscowości. Dzisiaj mieszkańcy apelują do władz gminy o pomoc finansową na remont niektórych urządzeń.

Do tej pory remonty i naprawy finansowali sami druhowie z miejscowej jednostki OSP. Ostatnio, bo w grudniu 2019 r. podpisali umowę z Urzędem Marszałkowskim na realizację projektu a dokładnie modernizację i doposażenie placu. Obecnie informują, że  do odwołania zostają zamknięte trzy urządzenia na placu zabaw.

Powód? Urządzenia uległy uszkodzeniu i niestety jednostka nie jest w stanie ich wyremontować, ani wymienić ze względu na niski budżet jakim dysponuje.

- Liczymy na wsparcie ze strony Urzędu Gminy Krościenko nad Dunajcem, aby dzieci z Naszego Sołectwa w jak najszybszym czasie mogły z nich korzystać. Pragniemy zaznaczyć, że remont placu zabaw, który odbył się w zeszłym roku został wykonany przez OSP Krośnica bez żadnego finansowego wsparcia ze strony Gminy Krościenko nad Dunajcem. To my jako OSP musieliśmy wziąć kredyt na pokrycie wkładu własnego w ramach dofinansowania jakie otrzymaliśmy na remont oraz z własnych funduszy musieliśmy pokryć koszty obsługi kredytu w banku. Niestety jest nam bardzo przykro, że przy takiej inicjatywie nie otrzymaliśmy żadnych funduszy ze strony gminy - czytamy w komunikacie na facebookowej stronie jednostki.

Autor: oprac.red.
Źródło: FB OSP Krośnica
Zdjęcia: Arch OSP
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij