Mieszkańcy skarżą się na dziury w drodze

Fot. Czytelnik portalu 2021.06.08 18:23 / news / czytano 695 / opinie 0

Stan drogi gminnej (ulica Szkolna) w Grywałdzie pogorszył się już jakiś czas temu. Mieszkańcy twierdzą, że dziury w nawierzchni na kilku odcinkach skutecznie utrudniają poruszanie się nie tylko samochodom ale i pieszym, dla których jest tam szczególnie niebezpiecznie.

Chodzi o ulicę Szkolną w Grywałdzie, która w późniejszym odcinku przechodzi w ulicę Gielniarz i tworzy skrót w stronę Krośnicy. 

Jak informuje czytelnik portalu: - Droga jest szczególnie niebezpieczna dla przechodniów. Nie ma pobocza, o chodnikach nie wspominając. Samochody mijając dziury, robią slalom a idące ze szkoły dzieci narażone są na niebezpieczeństwo. Ruch samochodowy nie jest wcale tam taki mały, a rozwalenie samochodu na takich dziurach to nic trudnego - denerwuje się Czytelnik.

Zarządcą dróg gminnych jest wójt w myśl ustawy o drogach publicznych, ponadto zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym sprawy gminnych dróg, ulic należą do zadań własnych gminy. Oznacza to, że gmina powinna podjąć działania. Mieszkańcy mogą też pokusić się o interwencję w tej sprawie.

Autor: mw
Zdjęcia: Czytelnik portalu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij