Ile znaczą cztery złote minuty

Fot. Arch. szkoły 2014.10.25 20:54 / news / czytano 4831 / opinie 0

Spotkanie z przedstawicielami Maltańskich  Służb Medycznych z Nowego Targu zorganizowane dla uczniów Szkoły Podstawowej we Frydmanie w ramach konkursu ODBLASKOWA SZKOŁA pomogło uczniom zrozumieć dlaczego tzw. CZTERY ZŁOTE MINUTY są ważne dla poszkodowanych.

Zostali  oni zapoznani ze sposobami zachowania się  w trudnych sytuacjach, w których bardzo ważne są umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Mogli również samodzielnie wykonać resuscytację na fantomie pod bacznym okiem  instruktorów. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali instruktażu, a chętnych do zademonstrowania resuscytacji i sprawdzenia się nie brakowało.
Autor: Elżbieta Kawa
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij