Narko-walizka w szkole w Krościenku

Fot. arch.UG, arch. Policja 2019.05.04 16:27 / news / czytano 2230 / opinie 0

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej Nr 1 im. A. Mickiewicza w Krościenku odbyło się szkolenie dla nauczycieli i rodziców z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania narkomanii. Przeprowadzono je w ramach kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” przy użyciu tzw. „walizki edukacyjnej”.

Szkolenie z inicjatywy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii miało charakter prewencyjny, ze szczególnym zwróceniem uwagi na problemy, na jakie mogą być narażone dzieci i młodzież Przedstawiciel  Zespołu d.s Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu szczegółowo omówił zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków i dopalaczy, po które coraz częściej sięga młodzież, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Nauczyciele i rodzicie mogli z bliska zobaczyć imitację środków psychoaktywnych i przyrządy służące do ich przechowywania, przygotowywania oraz zażywania. Na prezentacji multimedialnej przedstawiono substancje wykorzystywane do produkcji dopalaczy oraz warunki w jakich są wytwarzane. Uczestnicy szkolenia zostali zapoznani z procedurami postępowania w przypadku podejrzenia posiadania lub zażywania przez dziecko środków psychoaktywnych oraz konsekwencjami prawnymi z tym związanymi. Rodzice wyczuleni zostali również na konieczność zwracania uwagi na niepokojące sygnały świadczące o sięganiu przez młodzież po środki odurzające. Dodatkowo poinformowano ich o odpowiedzialności karnej osób nieletnich i ich opiekunów prawnych.

Szkolenie miało bardzo dużą wartość merytoryczną i z pewnością przyczyniło się do wzrostu świadomości rodziców i nauczycieli w zakresie profilaktyki oraz rozpoznawania zagrożeń wynikających z sięgania przez młodzież po narkotyki i dopalacze.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: arch.UG, arch. Policja
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij