Ponad 23 tysiące dla Milenki

Fot. 2021.05.05 08:34 / news / czytano 507 / opinie 0

Podczas weekendowej akcji "Pomagamy Milence na słodko" organizatorzy zebrali 23 818 złotych. To wielki sukces i dowód na to, że lokalna społeczność potrafi i przede wszystkim chce pomagać.

Około 200 osób włączyło się w pieczenie ciast i ciasteczek, a efekt ich pracy zapakowano w 700 opakowań sprzedawanych później na placu kościelnym oraz rozwożonych po domach na specjalne zamówienie kupującego. 
 
Zebrane środki trafią do rodziny małej, trzyletniej Milenki z Krościenka, która walczy z białaczką. 
 
Organizatorem akcji była Parafia w Krościenku nad Dunajcem, Fundacja Dzieci Pienin a w koordynację odbioru ciast, sprzedaż i dowóz włączyły się panie zrzeszone w nowo powstałej wspólnocie kobiet działającej przy parafii.
 
- Pragniemy podziękować osobom, które piekły ciasta, było ich na prawdę mnóstwo. Dowozili nam ciasta przez dwa dni i były to osoby także spoza Krościenka. Następnie dziewczyny z grupy kobiet pakowały ciasta i rozwoziły w sobotę po domach, a w niedzielę sprzedawały na placu kościelnym. Były to bardzo intensywne i pracowite cztery dni - podkreśla jedna z pań działająca we wspólnocie.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij