Siódma edycja Festiwalu Baśni i Bajki w odsłonie science fiction

Fot. Magdalena i Janusz Wojtarowicz 2015.06.16 12:31 / news / czytano 5901 / opinie 0

Ufoludki, najeźdźcy z kosmosu oraz breakdance i samba w przestrzeni pozaziemskiej to niektóre tylko atrakcje VII Festiwalu Baśni i Bajki trwającego dwa dni w miniony weekend w szczawnickim Dworku Gościnnym.

Po zeszłorocznej szeroko pojętej tematyce EKO festiwalu w tym roku organizatorzy postawili na fantastykę. Przez dwa dni w Dworku Gościnnym w Szczawnicy wszystko "kręciło się" wokół gwiazd, planet i czasoprzestrzeni, nie zabrakło eksperymentów, robotów i warsztatów dla dzieci i młodzieży.

W pierwszym dniu główna sala Dworku wypełniła się dziećmi, które bezpłatnie obejrzały film pt. "Wielka Szóstka" w technologii 3D. Sobota festiwalowa to głównie przedstawienia przygotowane przez dzieci i młodzież ze szczawnickich przedszkoli i szkół. Na scenie zaprezentowały się zespoły, które podróżując w przyszłość tańczyły breakdance i brazylijską sambę. Jednym słowem mądra i piękna zabawa.

W Foyer Dworku działało miasteczko festiwalowe. Specjalnie przygotowane przez młodzież gimnazjalną stoiska przyciągnęły sympatyków fizyki, geografii i galaktyki. Uczniowie pokazali m.in. problematykę wad wzrok i sposoby ich korekcji za pomocą odpowiednich soczewek, łączyli proste obwody elektryczne, demonstrowali doświadczenia z magnetyzmu oraz takie z wykorzystaniem maszyny elektrostatycznej. Była też mowa o sposobie tworzenia się wyładowań atmosferycznych do czego wykorzystali kulę plazmową.

Były warsztaty robotyki, malowania na szkle prowadzone przez Annę Madeję i Joannę Dziubińską, warsztaty przygotowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w  Szczawnicy, malowanie twarzy i wielkie graffiti wykonane przez uczniów Pienińskiej Szkoły Zawodowej i CKiW OHP. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wirtualne obserwatorium ciemnego nieba  koordynowane przez stowarzyszenie POLARIS. Program Ciemne Niebo aktualnie skupia się na staraniach w kierunku upowszechnienia problematyki świadomego gospodarowania sztucznym światłem, a przede wszystkim ochronie naturalnej ciemności nocy i gwieździstego nieba zarazem. Sobotnią imprezę zakończył terenowy bieg na orientację z nagrodami. 

Projekt siódmego festiwalu zrealizowany został przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, organizatorem imprezy była Fundacja Andrzeja Mańkowskiego - Szczawnica przy wsparciu Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica i współpracy z wieloma instytucjami i organizacjami. Imprezę prowadził Jerzy Pal. Patronat nad festiwalem objął Pieniński Portal Informacyjny www.pieninyinfo.pl.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena i Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij