Sromowce Wyżne: Biblioteka w nowej filii bibliotecznej

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2017.01.29 14:30 / news / czytano 3600 / opinie 0

W ciągu 60 lat biblioteka zmieniała już swoją siedzibę. Z początku mieściła się w Izbie Regionalnej, księgozbiór liczył 600 vol., następnie została przeniesiona do remizy OSP w Sromowcach Wyżnych, gdzie książnica działała ponad 40 lat.

26 stycznia nowy, odnowiony obiekt poświęcił ks. Mieczysław Szlaga, proboszcz parafii pw. św. Stanisława. Gratulacje, prezenty i kwiaty, przekazywali na ręce dyrektora GBP  w Kluszkowcach goście uczestniczący w uroczystości. Pani Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki przekazała List Gratulacyjny od Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Jerzego Woźniakiewicza dla Wójta Gminy Czorsztyn i Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach. List gratulacyjny przesłał także Dyrektor  Instytutu Książki Dariusz Jaworski.

W uroczystym otwarciu Filii Bibliotecznej w Sromowcach Wyżnych udział  wzięli  Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Pani Anna Wiśniewska, przedstawiciele Władz Gminy Czorsztyn, Dyrekcja Placówek Oświatowych Gminy Czorsztyn, Bibliotekarze z powiatu nowotarskiego. Uroczystość uświetnił występ przedszkolaków z „ Bajkowego Świata” .

W 2016 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach realizowała projekt: „Skok w nowoczesność Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach poprzez przeniesienie filii w Sromowcach Wyżnych do nowego lokalu i jej wyposażenie”, który miał na celu przeniesienie filii w Sromowcach Wyżnych z poddasza remizy OSP do przeznaczonych na bibliotekę pomieszczeń do nowego budynku i jej wyposażenie.

Inwestycje zrealizowano w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016 - 2020". Koszt całkowity zadania: 450 750,18zł, Dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 301 568,00 zł.

Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij