Stylowe witacze przywitają przyjezdnych

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.04.15 12:23 / news / czytano 4152 / opinie 0

Trzy stylowe i oryginalne "witacze" przy wjeździe na teren Gminy Czorsztyn przywitają przyjeżdżających. Tablice mają charakterystyczne dla regionu zdobienia.

Na razie gmina zainstalowała pierwszą z trzech planowanych tablic "witaczy" na granicy z gminą Łapsze Niżne obok Jeziora Czorsztyńskiego. Dwie kolejne staną przy drodze 969 pomiędzy Krośnicą a Kluszkowcami oraz od strony Nowego Targu między Hubą a Dębnem.   
 
Dlaczego taki właśnie projekt? - Witacze nawiązywać mają do naszych tradycji i historii. Z jednej strony korona - nawiązanie do zamku znajdującego się na terenie gminy,  z drugiej tratwa pokazująca wielopokoleniową tradycję spływu łodziami flisackimi po Dunajcu. Witacz ma pokazać, że gmina jest otwarta dla turysty - tłumaczy Tadeusz Wach wójt Gminy Czorsztyn.

Wykonawcą tablic jest miejscowy stolarz Stanisław Górecki ze Sromowiec Wyżnych. Koszt wykonania to około 4 tysiące złotych.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij