Szczawnica: Wystawa Ojcowie Niepodległości w Parku Dolnym

Fot. 2018.03.13 21:39 / news / czytano 2094 / opinie 0

W ramach Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości w Mieście i Gminie Szczawnica i dla upamiętnienia i uczczenia wydarzeń 1918 roku związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę na przestrzeni 2018 roku będą organizowane imprezy kulturalne i oficjalne wydarzenia ogólnomiejskie związane z tą rocznicą. 

Staraniem Muzeum Pienińskiego w okresie od 15 marca do 25 kwietnia na terenie Parku Dolnego będzie można zapoznać się z wystawą plenerową Instytutu Pamięci Narodowej pt. "Ojcowie Niepodległości". W ramach prezentowanych materiałów można odświeżyć informację o wydarzeniach poprzedzających odzyskanie niepodległości oraz o głównych postaciach historycznych tego okresu: Józefie Piłsudskim, Wincentym Witosie, Romanie Dmowskim, Wojciechu Korfantym, Ignacym Janie Paderewskim, Ignacym Daszyńskim.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij