Szczawnicka Perła Małopolski

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.05.22 20:43 / news / czytano 3662 / opinie 0

W niedzielę 21 maja malownicze tereny wokół Szczawnicy przemierzyło blisko 700 biegaczy i ponad 100 zawodniczek i zawodników Nordic walking. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów Pienin.

Najpierw w Parku Dolnym w Szczawnicy swoich sił próbowali najmłodsi, dorośli na dystansach 5, 10 i 20 kilometrów wystartowali w południe z ulicy Szlachtowskiej i mostu nad Grajcarkiem przy ulicy Pienińskiej.

Tegoroczna edycja Pereł zainaugurowana została w Skale, drugi bieg do Szczawnicy przyciągnął około 800 osób.  Biuro Zawodów zlokalizowane było w Szkole Podstawowej nr 1.

Warto przypomnieć, że cykl biegów "Perły Małopolski" zorganizowany został, jako forma propagowania zdrowego stylu życia. Sportowa rywalizacja w  scenerii  małopolskich Parków Narodowych dostarczyć ma uczestnikom  fizycznej satysfakcji ale przede wszystkim niezapomnianych wrażeń wywołanych pięknem otaczającej przyrody. 

Nagrody obok przystani kajakowej w Szczawnicy wręczali Tomasz Moskalik zastępca burmistrza Szczawnicy (czynnie uczestniczący w biegach – dystans długi ukończył na miejscu 6!) oraz Tomasz Ciesielka sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica. Pierwsze miejsce w kategorii Nordic walking na 5 km zdobył szczawniczanin - Jakub Bańkosz (gratulujemy).

Kolejne zawody z cyklu Pereł Małopolski odbędą się w gminie Sękowa w Magurskim Parku Narodowym w miejscowości Wapienne w dniu 11 czerwca br.

Szczegółowe wyniki TUTAJ

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij