Straż Graniczna: Wspólne bezpieczeństwo ponad wszystko

Fot. 2020.04.02 08:36 / news / czytano 1459 / opinie 0

Na drodze, w lesie i w górach – wszędzie możesz spotkać funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, wspomaganych przez inne służby. Chronimy granicę, aby wyjść jak najszybciej z trudnego dla nas wszystkich czasu kryzysu.


Służymy chroniąc…
Kilkudziesięciu funkcjonariuszy KaOSG, przy współudziale żołnierzy Wojska Polskiego, codziennie patroluje polsko – słowacką granicę w Małopolsce.

Funkcjonariusze naszego Oddziału, wspomagani przez inne służby (Policję, Państwową Straż Pożarną, Krajową Administrację Skarbową, Inspekcję Transportu Drogowego i Straż Ochrony Kolei), dokonują nieprzerwanie kontroli granicznej w jedynym wyznaczonym w Małopolsce drogowym przejściu granicznym w Chyżnem i kolejowym przejściu granicznym przewidzianym dla ruchu towarowego w Muszynie.

To nie jest ograniczenie wolności…
Działania służb nie mają na celu ograniczenia Twojej wolności, lecz poprzez ograniczenie przepływu osób, a co za tym idzie – zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19, służą temu, abyśmy jak najszybciej wrócili do rzeczywistości którą znamy – do „świata bez granic”.

Dlatego bądź cierpliwy Obywatelu. Nie denerwuj się, że nie możesz przekroczyć granicy w miejscu, gdzie byłeś przyzwyczajony do jej przekraczania. Nie wydzwaniaj z pretensjami, że musisz jechać tak daleko, aby się przemieścić do państwa sąsiedniego. Nie urządzaj sobie niepotrzebnych wycieczek w miejscach, w których nie jest obecnie możliwe przekraczanie granicy.

Zmień sposób myślenia…
Obywatelu, bądź odpowiedzialny. Pamiętaj, że w obecnej sytuacji, zagrożeni jesteśmy wszyscy. Dlatego łamanie zasad, to nie tylko w tej chwili konieczność poniesienia kary (np. za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom) albo obowiązek odbycia kwarantanny. Każde nieodpowiedzialne zachowanie może w sytuacji obecnego zagrożenia mieć dalej idące konsekwencje. Przez niepotrzebne przemieszczanie się, możesz stanowić źródło zagrożenia dla innych, a także wydłużyć proces wspólnego wychodzenia z tego ciężkiego dla nas okresu.

Możemy sobie pomóc…
I jeszcze jedno. Patrząc z perspektywy wszystkich służb – możesz nam pomóc po prostu będąc szczery. Nie podawaj więc służbom nieprawdziwych informacji, np. dotyczących miejsca kwarantanny. Podawaj informacje o podejrzeniu zakażenia. Współpraca i komunikacja z Twojej strony uczyni nasze działania bardziej skutecznymi.

PAMIĘTAJ! My chronimy Ciebie, Ty ochroń Nas.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij