Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych ze Szczawnicy ma 35 lat

Fot. 2021.10.08 22:17 / news / czytano 290 / opinie 0

Dzisiaj szczawnickie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych obchodziło 35-lecie istnienia.

- Jubileusz 35. lecia istnienia szczawnickiego Oddziału TPSP skłania do refleksji i jest przede wszystkim doskonałym powodem do dumy i satysfakcji dla wszystkich, którzy w przeciągu tego okresu należeli i nadal należą do Stowarzyszenia, jak również dla tych którzy go tworzyli, wspierali i rozwijali swoją pracą i talentem, o czym świadczy przedstawiona przez Prezes TPSP – Annę Malinowską bogata historia Oddziału - napisał na swoim FB profilu Grzegorz Niezgoda burmistrz Szczawnicy.
 
W trakcie spotkania nie zabrakło wzajemnych podziękowań, wspomnień oraz okolicznościowych prezentów. Burmistrz Szczawnicy złożył na ręce Prezes  gratulacje i wyrazy uznania za dotychczasową działalności artystyczną. 

O muzyczną oprawę spotkania zadbał Jerzy Stadnicki, który wystąpił z krótkim recitalem prezentując m.in. utwór powstały specjalnie na okoliczność  Jubileuszu. 

Następnie swoje wybrane wiersze z tomiku poetyckiego „To Ja, Złodziej” odczytał sądecki poeta Bronek z Obidzy (pseudonim Bronisława Kozieńskiego).  

Na koniec na wszystkich zebranych oczekiwał poczęstunek w postaci urodzinowego tortu, różnych ciast, przekąsek oraz napojów. 

Warto przypomnieć, iż Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych Oddział Szczawnica swoją formalną działalność rozpoczęło 1 marca 1986 r. Obecnie stowarzyszenie zrzesza blisko 20 osób.  Kierując się statutem członkowie wypełniają następujące zadania:
- krzewienie i popularyzowanie sztuk pięknych i regionalnej sztuki ludowej,
- popieranie ludzi pracujących w dziedzinie sztuk plastycznych,
- organizowanie warsztatów twórczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ośrodkach kultury 
i placówkach oświatowo-wychowawczych,
- organizowanie plenerów, wystaw, wernisaży, prelekcji i spotkań kulturalnych.
Autor: oprac.red.
Źródło: FB G.Niezgoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij