Tylmanowa: Kolejny krok w kierunku ronda

Fot. Franciszek Ziemianek, Arch.własne 2016.11.16 18:44 / news / czytano 3566 / opinie 0

15 listopada br. w siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, odbyło sie spotkanie dotyczącej przebudowy mostu w miejscowości Tylmanowa na Potoku Ochotnickim w ciągu drogi wojewódzkiej 969 odc. 090 KM 10+557, wraz  z odcinkami dojazdowymi, a także przebudowa sąsiadujących z mostem skrzyżowań drogi wojewódzkiej 969 z drogą powiatową 1637K oraz z drogą gminną 363950K.

Na zaproszenie Pana Roberta Góreckiego dyrektora ds. inwestycji w roboczym spotkaniu udział wzięli Pan Stanisław Jurkowski Wójt Gminy Ochotnica Dolna, Pan Tadeusz Kudłacz kierownik wydziału inwestycji, Pan Franciszek Ziemianek Przewodniczący Rady Gminy, Pan Robert Waniczek Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu oraz przedstawiciele biura projektowego.

Podczas spotkania projektanci przedstawili trzy warianty rozwiązań projektowych przedsięwzięcia wraz z analizami użytkowymi i finansowymi. Priorytetem inwestycji jest wypracowanie rozwiązania w wyniku którego powstanie skrzyżowanie usprawniające w tym rejonie ruch drogowy, z uwzględnieniem uwag wniesionych przez przedstawicieli Gminy Ochotnica Dolna z naciskiem na powstanie ronda.

Z inicjatywy Wójta Gminy zadanie dodatkowo obejmować będzie budowę ciągu pieszo-rowerowego od mostu na Dunajcu wzdłuż drogi wojewódzkiej, a następnie wzdłuż drogi powiatowej w kierunku Ochotnicy. Rozwiązanie takie pozwoli w najbliższej perspektywie połączyć rozpoczęte przez Wójta Gminy działania zmierzające do powstanie sieci ścieżek rowerowych w obrębie Gminy Ochotnica Dolna i w efekcie połączenie ich z Zintegrowaną Siecią Tras Rowerowych w Województwie Małopolskim VeloDunajec, która przebiegać będzie przez Tylmanową.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Franciszek Ziemianek, Arch.własne
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij