W szczawnickim stawie pływa tysiąc złotych

Fot. 2013.06.14 15:02 / news / czytano 2943 / opinie 0

Burmistrz wraz z dziećmi zarybił staw w Parku Dolnym. Ryby mają być dodatkową atrakcją dla mieszkańców i turystów.

Grzegorz Niezgoda wraz z dziećmi wpuścił do stawu karasie i karpie ozdobne. Jednej z ryb nadano imię Oskar na cześć chłopca z Warszawy, który jako pierwszy w towarzystwie burmistrza wpuścił ją do wody.

- To właśnie takie szczegóły jak ukwiecenie ulic czy obecne zagospodarowanie Parku Dolnego wpływają na atrakcyjność Szczawnicy. Estetyka miejsc jest bardzo ważna. Cieszę się także, że zarybiając staw mogliśmy dostarczyć tyle radości naszym najmłodszym mieszkańcom i turystom – podkreślił burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Od 8 maja spacerujący po parku turyści i mieszkańcy, oprócz placów zabaw, mogą obserwować kolorowe ryby w szczawnickim stawie. Należy pamiętać, że ryb nie wolno karmić, ponieważ zajmują się tym pracownicy odpowiednich służb. Nad stawem jest też specjalny podest służący do organizowania np. koncertów w plenerze. Siódmego czerwca posłużył on za wybieg dla kandydatek do tytułu Miss Pienin 2013, podczas pokazu mody zorganizowanego m.in. dla potrzeb programu telewizyjnego „Polska według Kreta”.
 
Za ryby wpuszczone do stawu w Parku Dolnym Urząd Miasta i Gminy Szczawnica zapłacił około tysiąc złotych.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij