Wizualizacja ronda i mostów w Tylmanowej

Fot. 2024.04.05 14:19 / news / czytano 734 / opinie 0

Wójt Tadeusz Królczyk udostępnił wizualizację planowanej przebudowy skrzyżowania w Tylmanowej. Prace, według wcześniejszych zapowiedzi, mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

W tym roku rozpocznie się przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej 969 z drogą powiatową w Tylmanowej.

- Na wizualizacji możecie zobaczyć jak będzie wyglądało rondo w os. Rzeka wraz z mostem w ciągu drogi wojewódzkiej. Są to projekty Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, którego budowa zgodnie z zapowiedzią rozpocznie się jeszcze w tym roku. Na grafice możecie zobaczyć również projekt naszego gminnego mostu łączącego drogę wojewódzką z Zawodziem w Tylmanowej - podkreśla wójt.

Projekt mostu na Zawodzie został zrealizowany w ostatnich latach tej kadencji ze środków z budżetu gminy i ma od kilku tygodni ostateczne pozwolenie na budowę. Most jest zaprojektowany jako jeden z „wylotów” ronda w os. Rzeka. 

-  Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy złożyli wniosek o ZRID, potem wyłonili wykonawcę przebudowy skrzyżowania w Tylmanowej i na jesieni bieżącego roku rozpoczęli prace – mówi Katarzyna Węgrzyn-Madeja, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Autor: oprac.red.
Źródło: FB Tadeusz Królczyk
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij