Zawodnicy Tour de Pologne na Spiszu

Fot. Janusz Wojtarowicz 2018.08.10 14:22 / news / czytano 4772 / opinie 0

Wyścig kolarski Tour de Pologne trwa od soboty 4 sierpnia. Dzisiaj poznamy zwycięzcę tegorocznej pętli dookoła Polski.

W czwartek odbył się szósty etap wyścigu, liczący 127 kilometrów. Zawodnicy wystartowali w Zakopanem, a finiszowali w Bukowinie. Trasa rajdu prowadziła przez ul. Oswalda Balzera do Wierchu Porońca, przez Bukowinę Tatrzańską, Brzegi do Jurgowa. Tam zaplanowano cztery pętle: Rzepiska – Łapsze Wyżne – Czarna Góra. Potem zawodnicy przez Brzegi pojechali do Bukowiny Tatrzańskiej.
 
W piątek kolarze w ostatnim dniu Tour de Pologne rywalizować będą na 68-kilometrowej pętli, którą pokonają dwa razy. Trasa rajdu prowadzi z Bukowiny Tatrzańskiej przez: Brzegi, Jurgów, Łapszankę, Łapsze Niżne i Wyżne, Trybsz, Gronków, Szaflary, Bańską Wyżną, Sierockie, Biały Dunajec, Gliczarów Dolny i Górny, Czarną Górę – z powrotem do Bukowiny.
 
W galerii prezentujemy zdjęcia z szóstego, czwartkowego etapu wykonane na Spiszu.
Autor: Oprac. red.
Źródło: krakow.wyborcza.pl
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij