II Spotkanie na Szlaku Twórców Ludowych (Ochotnica Górna 01.05.2013)

Fot. 2013.04.18 18:03 / imprezy / czytano 2797

Na 1. maja, w najbardziej malowniczo położonym przysiółku Ochotnicy Górnej – Studzionki, zaplanowano spotkanie Artystów, Ludzi Kultury i Twórców Ludowych. 

Miejsce to nazywane jest łukiem polskich Karpat, przez które przemieszczali się potomkowie góralskiej tradycji związanej z wypasem owiec i kóz.  Przynosili oni ze sobą kulturę i zwyczaje oraz sposób na gospodarowanie w górzystych terenach. 

Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.00 spotkaniem księży z artystami, twórcami i ludźmi kultury. O godzinie 15.00 w Kaplicy pw. św. Józefa Robotnika odprawiona będzie Msza św. Uroczystość zakończy się poczęstunkiem, podsumowaniem spotkania oraz degustacją potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Oddział Podhalan z Ochotnicy Górnej. 


Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij