Liwiusz Knap i jego malarstwo na szkle

Fot. Arch. Perły 2019.03.22 10:52 / news / czytano 3624 / opinie 0

13 marca 2019 roku w Eglander  Caffe w Szczawnicy odbył się kolejny wernisaż Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Był to wernisaż szczególny. Po raz pierwszy eksponowane były prace uczestnika Środowiskowego Domu Samopomocy „PERŁA” w Szczawnicy.


Liwiusz Knap, bo o nim mowa, to niezwykły artysta malujący na szkle. Od prawie 25 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy. Zatem już przez 25 lat korzysta ze wsparcia prowadzonych przez PSONI placówek.  Przez długie lata pobytu w Warsztatach Terapii Zajęciowej „PERŁA” wyspecjalizował się w malarstwie na szkle oraz w pracy w glinie.  W czasie spędzonym w Warsztatach Liwiusz rozwijał swoje zdolności pod okiem terapeutki WTZ pani Wandy Zachwieja. Jednak obrazy oglądane na marcowej wystawie to owoc  pracy ostatnich kilku lat – tych spędzonych w Środowiskowym  Domu Samopomocy „PERŁA” w Szczawnicy. Tutaj opiekunem artystycznym  Liwiusza jest pani Monika Ziemianek – Sztajer. Pod jej okiem powstały nowe prace łamiące dotychczasowe schematy. Liwiusz, nie bez trudu, dał się przekonać do mieszania kolorów, zmiany tematyki. Obok kwiatów i tematów maryjnych pojawiły się zwierzęta i pienińskie pejzaże. Liwiusz jest twórcą, który od początku do końca pilnuje swojego działa. Od przygotowania szkła, wyboru markera, którym szkicuje, po dobór odpowiedniej jakości farb i podklejenie ukończonego obrazu. Prace Liwiusza Knapa brały udział w wielu wystawach, z których warto wspomnieć o otrzymanym w roku 2000 wyróżnieniu związanym z ekspozycją  pracy "Łabędzie" w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Efekt pracy artysty mamy okazję podziwiać na otwartej właśnie w Eglander Caffe wystawie jeszcze do końca marca. Serdecznie zapraszamy.
Autor: K.Ż-Sz
Zdjęcia: Arch. Perły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij