Odmrażanie kultury

Fot. D. Senkowski 2020.06.04 20:24 / news / czytano 1076 / opinie 0

Stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny patrzy z nadzieją w przyszłość i  przygotowuje się do reaktywacji działalności zespołu Baroque Collegium 1685 oraz realizacji swoich międzynarodowych przedsięwzięć.

„Epidemia dała się nam, podobnie jak wielu artystom we znaki. Najboleśniejsze było odwołanie koncertu z Kantatami Bacha, który miał się odbyć 22 marca w Warszawie na zaproszenie Uniwersytetu Warszawskiego.   Kiedy wszystko było już dopięte na ostatni guzik, przyszła wiadomość z Warszawy  o odwołaniu, z wiadomych przyczyn,  wszelkich imprez i koncertów. Na szczęście nasz  koncert nie został anulowany ale przełożony i liczymy na to, że nowy termin, 3 września okaże się realny. Nasze projekty są  oparte o współpracę międzynarodową, a to w obecnej sytuacji wciąż grupa dużego ryzyka organizacyjnego”- przyznaje Agnieszka Żarska, założycielka, dyrektor artystyczny i dyrygent Baroque Collegium 1685. 

Stowarzyszenie pozyskało środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację swoich flagowych projektów. Tegoroczna edycja Festiwalu Barokowe Eksploracje jest zaplanowana w terminach sierpniowych i wrześniowych. Będzie wyjątkowa, gdyż wszystkie wydarzenia zostaną utrwalone a następnie retransmitowane w sieci, co może okazać się szczególnie istotne w przypadku, gdyby zorganizowanie koncertów w tradycyjnej formie okazało się niemożliwe.

Odbędzie się też druga edycji Barokowych Wokalnych Kursów Mistrzowskich, adresowana do studentów  wydziałów wokalnych oraz do zawodowych śpiewaków. Tegoroczne Klasy Mistrzowskie poprowadzą znakomitości międzynarodowej sceny barokowej - Olga Pasiecznik i Peter Kooij, który ponownie odwiedzi Szczawnicę i będzie kontynuował współpracę artystyczną z zespołem Baroque Collegium 1685.  

Ponadto w październiku realizowany będzie projekt pn. „Baroque Collegium 1685 w sieci”, który uzyskał dofinansowanie w ramach prestiżowego programu Ministra Kultury - Kultura w sieci. W  ramach projektu powstanie wysokiej jakości nagranie audio/video obszernych fragmentów Oratorium Saul G.F.Haendla z Peterem Kooijem w roli tytułowej, które miało swoją premierę w Warszawie w 2019 , w ramach Festiwalu Dramma per musica. Zespół czeka też wyjazdowy koncert z Kantatami J.S.Bacha, który jako wydarzenie specjalne, zagości w ramach Bydgoskiej Sceny Barokowej.
Autor: Agnieszka Żarska
Zdjęcia: D. Senkowski
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij