Przestrzenne tkactwo w LGD Gorce-Pieniny

Fot. 2024.06.19 19:37 / news / czytano 482 / opinie 0

To już prawie półmetek projektu pn: „Tajemnica furmańskich rękawic” z "mistrzem tradycji" – Janem Kubikiem. Na warsztatach mistrz przekazuje swoją wiedzę i umiejętności z zakresu tradycyjnego rękodzieła – tkania rękawic furmańskich unikatową techniką tkania na desce. 

Na warsztatach gościliśmy przedstawiciela gminy Krościenko nad Dunajcem –członka LGD „Gorce-Pieniny” Panią Ewelinę Dydę - Zastępcę Wójta Gminy, która zaprosiła uczestniczki projektu wraz z mistrzem do zaprezentowania swoich prac podczas czerwcowego wydarzenia „Pieniny Etno Festiwal”.

Warsztaty realizowane są przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny” które na ten cel pozyskało dotację z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura ludowa i tradycyjna 2024.

Warto też zaznaczyć, iż tkanie rękawic furmańskich jest od 2022 r. wpisane jest na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury".
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij