Rzeźba Stanisława Kacwina w krościeńskiej galerii

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.04.18 14:10 / news / czytano 4689 / opinie 0

Miejscowy samouk-rzeźbiarz Stanisław Kacwin pokazał swoje prace w galerii Restauracji Klasycznej przy Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D.

Początek drogi twórczej Pana Stanisława związany jest z kolorowymi obrazami wykonanymi z suszonych, naklejanych kwiatów. Ostatnio tworzy z drewna za pomocą dłuta. Rzeźba jest jego pasją. Tworzy płaskorzeźby i pełne formy głównie w czasie jesienno-zimowym, wtedy jak twierdzi ma więcej wolnego czasu.
 
Wernisaż wystawy, którzy otworzyła Ewa Majerczak prezes Stowarzyszenia Artystów Pienińskich muzycznie wzbogacił Jan Kubik, swoje wiersze o satyrycznym charakterze zaprezentował Stanisław Jabłoński.
 
Galeria wypełniła się postaciami religijnymi, świeckimi oraz kwiatami wykonanymi w drewnie, które podziwiać można do 14. maja br.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij