Spektakl Salome oraz promocja nowej książki Grażyny Szapołowskiej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.07.21 14:31 / news / czytano 4370 / opinie 0

Otwierający intymność spektakl "Salome", odegrany w magicznej scenografii zaczarował wczoraj publiczność zgromadzoną w Dworku Gościnnym w Szczawnicy.

"Salome" to rozmowa kochanków, prowokująca do refleksji na swój intymny i miłosny sposób, to opowieść o niezwykłej tęsknocie za miłością. Grażyna Szapołowska wystąpiła jako Lou Andreas-Salomé, Krzysztof Kamiński jako nadawca miłosnych listów i wierszy Rainera Marii Rilkego, Tadeusza Borowskiego i Kazimierza Przerwy – Tetmajera. W tle słychać było muzykę Michała Lorenca a wizualizacje do spektaklu stworzył Piotr Makowiec.

Krzysztof Kamiński z "Salome" zadebiutował w 2006 roku. Spektakl wtedy zaprezentował w murach dawnego aresztu śledczego przy ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie. 

Natomiast dzisiaj w południe w Jazz Barze aktorka promowała swoją nową książkę pt. "Ścigając pamięć". - Jestem tutaj dzisiaj, aby porozmawiać o swojej książce. Wszystko zaczęło się od tego, kiedy zaczęła odchodzić moja mama. Jest to opowieść o tym, co działo się z moim sercem, które kochało i o otaczającym mnie wówczas świecie. - mówiła Grażyna Szapołowska rozpoczynając spotkanie.

W książce znajdują się wspomnienia tego, co czuła aktorka w tych najtrudniejszych dla niej dniach, opisane są w niej też wspomnienia z przeszłości i z pracy zawodowej. Grażyna Szapołowska czytała fragmenty swojej książki i odpowiadała na pytania. Mocno podkreślała: - Nieważne jest czy piszemy fikcję literacką, czy prawdę. Ważne jest co rozbudzamy w czytelniku, jakiego rodzaju odczucia i fantazje. 

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij