Wystawa prac Anny Madei

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.05.13 21:30 / news / czytano 5298 / opinie 0

Od soboty w szczawnickiej galerii Krzywa Jabłonka oglądać można prace Anny Madei namalowane na szkle.

Na wernisażu prac artystki zgromadzili się znajomi, sympatycy, przyjaciele i rodzina Pani Ani. - Ani nie trzeba przedstawiać, znamy ją wszyscy od wielu lat i wiemy jaką jest osobą: ciepłą i serdeczną - mówiła podczas otwarcia wystawy Joanna Dziubińska.

Artystka dziękowała wszystkim obecnym i podkreślała, że każda z osób obecnych dawała jej wiele serca do malowania. 

Jolanta Jarocka-Bieniek, była dyrektor Muzeum Pienińskiego w Szczawnicy, mówiła o trudzie malowania. - Ania trud tworzenia ujawnia na obrazach. Nie wszyscy wiedzą, że malarstwo na szkle jest bardzo trudne, bo na szkle maluje się odwrotnie. Ania perfekcyjnie operuje kolorem i światłem, na jej obrazach widać radość życia. 

Obrazy Anny Madei mają różną tematykę: religijną i świecką. Wśród tych, które oglądać można w szczawnickiej galerii są uśmiechnięte Madonny m.in. Matka Boża Częstochowska, MB Zielna, MB Nieustającej Pomocy. Są też scenki z życia górali pokazujące obrzędowość ludzi Pienin i ich życie codzienne.

Anna Madeja urodziła się i wychowała w Mszanie Dolnej. Jest samoukiem. Malowanie rozpoczęła w wieku dwudziestu kilku lat. Artystka wielokrotnie uczestniczyła w wystawach i plenerach zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij