Wystawa z okazji 60-lecia zespołu

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.06.29 08:55 / news / czytano 3403 / opinie 2

Od kilku dni w galerii Gminnego Centrum Kultury w Krościenku n/D można oglądać wystawę, zbiór pamiątek i dyplomów Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Pieniny".

Ekspozycja jest jedną z form przypomnienia bogatej historii zespołu, który w tym roku świętuje jubileusz 60-lecie swojego istnienia. Są to m.in. fotografie i pamiątki z wyjazdów zagranicznych oraz krajowych konkursów, w których zespół od początku działalności czynnie bierze udział. 
 
Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Pieniny” powstał w 1953 roku przy Spółdzielni Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Pieniny” w Krościenku n/D. W ciągu 60 lat swojej działalności ma na koncie liczne występy na krajowych i zagranicznych scenach m.in. w Grecji, Bułgarii, Francji, Niemczech, Holandii, na Węgrzech i we Włoszech. Podczas pobytu we Włoszech, zespół dał 45 – minutowy koncert papieżowi Janowi Pawłowi II w jego Letniej Rezydencji.

Członkowie zespołu chętnie twórczo kontynuują folklor pieniński i popularyzują go zarówno u siebie w Gminie Krościenko n/D jaki i poza nią w żywiołowych tańcach, swoim śpiewem i barwnymi strojami. 

Na miejscu istnieje możliwość zakupu płyt CD z muzyką i śpiewem zespołu. Wystawa do obejrzenia do końca lipca br.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Ola Mikołajczyk2014.06.29 14:06
Bardzo chciała bym zobaczyć tą wystawę. Ze zdjęć widzę. że zorganizowana z rozmachem. Mam ogromny sentyment do zespołu. Gdzie można się dowiedzieć jak długo będzie prezentowana ta wystawa w Centrum Kultury. Pozdrowienia z Konina.
Janusz Tybur2014.06.29 10:06
Serdeczne gratulacje i pozdrowienia!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij