Głównym rysem jubileuszowej edycji tej imprezy będzie osoba i twórczość Andrzeja Panufnika (stulecie urodzin). Wykonane zostaną trzy jego utwory: Koncerty skrzypcowy i wiolonczelowy, Suita staropolska. Trwają starania, aby honorowym Gościem Festiwalu była żona Andrzeja Panufnika, Lady Camilla Jessel Panufnik z Wielkiej Brytanii, która spotka się ze słuchaczami, aby opowiedzieć o swoim domu rodzinnym i życiu z wybitnym polskim kompozytorem. Podczas Festiwalu będzie także okazja do zaprezentowania nowego programu AUKSO z zespołem muzyki etniczno-jazzowej Vołosi (triumfatorów Festiwalu Nowa Tradycja 2010), który w sposób szczególny zabrzmi zwłaszcza w południowym regionie Polski - na ziemiach, z których pochodzą tematy niektórych utworów. Nie zabraknie również arcydzieł klasyki (utworów Mozarta, Beethovena, Chopina, Schumanna).
8 sierpnia (piątek) – Niedzica, Zespół Elektrowni Wodnych
Koncert orkiestrowy, w programie: muzyka z gór, wykonawcy: Zespół VOŁOSI (Krzysztof Lasoń - skrzypce, Stanisław Lasoń - wiolonczela, Zbigniew Michałek - skrzypce, Jan Kaczmarzyk - altówka, Robert Waszut - kontrabas) oraz Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia
9 sierpnia (sobota) – Szczawnica, Dworek Gościnny
Recital kameralny, w programie: Claude Debussy, Maurice Ravel, Igor Strawiński, wkonawcy: Aleksandra Świgut – fortepian, Marcin Zdunik – wiolonczela. Spotkanie z Lady Camillą Jeseel-Panufnik (prowadzenie: Beata Bolesławska-Lewandowska), w programie: rozmowa z żoną Andrzeja Panufnika, promocja książki autobiograficznej kompozytora.
10 sierpnia (niedziela) – Szczawnica, Dworek Gościnny
Finałowy koncert orkiestrowy, w programie: Andrzej Panufnik, Wolfgang Amadeusz Mozart, wykonawcy: Antoni Ingielewicz, Janusz Wawrowski – skrzypce, oraz Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.
Organizacja - FUNDACJA MUZYKI aukso, która w 2000 roku zainicjowała Festiwal, w roku 2006 zaprosiła do współpracy Fundację „Młoda Muzyka Śląska” z Katowic, która od ośmiu lat jest głównym organizatorem Festiwalu. FILHARMONIA odbywa przede wszystkim dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także zaangażowaniu lokalnych samorządów, z którymi fundacja co roku współpracuje (Urzędy Miasta w Suwałkach i Sejnach) oraz instytucjami kulturalnymi (Suwalski Ośrodek Kultury, Augustowskie Placówki Kultury, Ośrodek Kultury w Sejnach). Na południu Polski współpracę planujemy z Zespołem Elektrowni Wodnych w Niedzicy, Grupą Thermaleo sp. z o.o. w Szczawnicy (gospodarze wnętrz koncertowych), a także Miejskim Ośrodkiem Kultury w Szczawnicy i Domem Pracy Twórczej SHS w Niedzicy.
AUKSO w z r a s t a. Sezon po sezonie poszerzając repertuar, powracając w miejsca dobrze znane i przyjmując nowe zaproszenia. Cieszy się coraz większym kręgiem wiernej publiczności i entuzjastów proponowanej przezeń sztuki. Jest jedną z najznakomitszych polskich orkiestr – wszechstronnym zespołem, który od początku się wyróżniał i mądrze
pielęgnując własną indywidualność, w wyraźny sposób zaznacza swoją obecność w życiu kulturalnym Europy.