Jasełka i kwesta na rzecz budowy ochronki dla krościeńskich maluchów

Fot. Janusz Wojtarowicz 2012.01.07 12:00 / artykuł / czytano 7654 / opinie 0

Tegorocznym tradycyjnym Jasełkom w Krościenku nad Dunajcem towarzyszyła kwesta na rzecz budowy parafialnej ochronki. Podczas występów wolontariusze zebrali  3106  złotych.

Jednoczył wielu wokół dobra - tak przed laty mawiano o bł. Edmundzie Bojanowskim, patronie powstającej naszej ochronki parafialnej - mówiła otwierając niedzielne spotkanie w Remizie OSP w Krościenku siostra Lucyna Wąs. - Pragniemy pochylać się też nad tym takim prostym dobrem, dobrem które się nazywa ochronka parafialna i dla niej też dzisiaj się tutaj gromadzimy - dodała.

Podczas spotkania wystąpiły dzieci i młodzież z grupy apostolskiej, której opiekunem jest ks. Janusz Pabian, ministranci i koło misyjne którego opiekunem jest wikary ks. Leszek Michalik. Schola, pod opieką siostry Renaty Borodzik, ze śpiewem dziecięcym a także niezwykle śpiewający soliści: Karolina Mikłusiak, Justyna Zachwieja, Michał Soliwoda i Magda Batkiewicz. Nie zabrakło też najmłodszych wykonawców z krościeńskiej ochronki pod opieką sióstr Weroniki i Augustyny. Na scenie zaprezentowali się członkowie Związku Podhalan wraz z grającym na trombicie Janem Kubikiem. Podczas przedstawienia przygrywała regionalna kapela Artura Majerczaka – Białopotocanie. 

Nasi artyści przekazali to co najważniejsze, bo właśnie po to Jezus przyszedł na ziemię, aby dać nam szczęście dać nam radość, napełniać nas pokojem - mówił ks. proboszcz Henryk Homoncik na zakończenie spotkania jasełkowego. Wyraził nadzieję, że niedzielne spotkanie nie będzie spotkaniem ostatnim oraz serdecznie podziękował młodym aktorom a także licznie przybyłym parafianom.

Autor: mw
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij