Misterium Męki Pańskiej w Łapszach Niżnych

Fot. 2013.03.27 17:01 / news / czytano 3556 / opinie 0

"Wierzę, aby zrozumieć" - św. Augustyn

Parafia św. Kwiryna w Łapszach Niżnych zaprasza do udziału w przeżywaniu Misterium Męki Pańskiej w najbliższy czwartek o godzinie 18.00 oraz w Wielki Piątek o godzinie 12.00. 

Drugiego czerwca 2007 roku miało miejsce otwarcie i poświęcenie Kalwarii Spiskiej, którego dokonał Ks. Bp. Józef Guzdek w obecności Prowincjała Zakonu Pijarów o. Józefa Tarnawskiego,  współbraci zakonu, dziekana dekanatu Ks. Tadeusza Dybła. Wtedy też odprawiono pierwszą Drogę Krzyżową w Kalwarii Spiskiej w Łapszach Niżnych. Tradycyjnie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca parafianie gromadzą się i przeżywają tam Drogę Krzyżową. W okresie wielkanocnym Golgota Spiska przyciąga nie tylko parafian, ale w to magiczne miejsce przyjeżdzają również mieszkańcy sąsiednich gmin.

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij