Biesiadne zakończenie sezonu

Fot. 2021.10.12 18:52 / news / czytano 424 / opinie 0

Szczawnica pożegnała sezon wakacyjny. Na scenie plenerowej zlokalizowanej przy siedzibie Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan na Sewerynówce odbyła się Biesiada Rodzinna. Gospodarzami a zarazem inicjatorami wydarzenia był lokalny Oddział Związku Podhalan oraz Miasto i Gmina Szczawnica.

Część artystyczną poprzedziła Msza Święta koncelebrowana w Kaplicy na Sewerynówce przez kapelana Oddziału – ks. Grzegorza Salamona oraz proboszcza szczawnickiej parafii – ks. Tomasza Kudronia. Po nabożeństwie uczestnicy udali się za pocztem sztandarowym na miejsce wspólnego biesiadowania, gdzie oprócz tradycyjnej, góralskiej watry na przybyłych oczekiwał poczęstunek w postaci gorącej herbaty oraz bigosu przygotowanego przez członkinie Pienińskiego Oddziału ZP. 

Na scenie wystąpiła kapela góralska złożona z miejscowych muzykantów - Jaworcanie, w repertuarze, której rozbrzmiewały nuty Pienin, Skalnego Podhala, Spisza oraz Orawy. Następnie, w blisko półtora godzinnym programie, wystąpił znakomity Zespół JONTKI z Żywca będący niezwykłym połączeniem kapeli góralskiej z zespołem biesiadnym. Na zakończenie wspólnej zabawy zagrał zespół muzyczny Folk Power stworzony przez grupę przyjaciół - górali zafascynowanych nutą góralską, słowacką, cygańską, węgierską połączoną ze współczesnym brzemieniem oraz zaprezentowaną w przeróżnych aranżacjach i rytmach.

W programie nie zabrakło również zawodów sprawnościowych np. rżnięcia piłą „moja – twoja”, czy też konkursu znajomości góralskiej gwary.
Autor: Oprac. red.
Źródło: FB Grzegorza Niezgody
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij