Drogi Mikołaju - Czy przychodzisz tylko wtedy gdy śpimy...

Fot. Arch. przedszkola 2013.12.16 09:22 / news / czytano 3032 / opinie 0

…Tak brzmiały słowa radosnej piosenki rozbrzmiewającej w Miejskim Przedszkolu Publicznym w Szczawnicy w dniu 6. grudnia 2013 roku.

Najprawdziwszy Mikołaj (co widać na zdjęciu) przybył do dzieci w biały, śnieżny dzień – przemykając się pod oknami przedszkola, do których przyklejone były rozjaśnione twarze dzieci. Taki obrazek zapisuje się w pamięci na całe życie pozostawiając wspomnienia najpiękniejszych chwil z dziecięcych lat, a o to chodziło nauczycielom i organizatorom tej uroczystości.
 
Sprawdzają się tutaj słowa, iż kto nie był dzieckiem, nie może stać się nigdy dorosłym. Dlatego pozwalamy wierzyć dzieciom w Mikołaja, wróżki, krasnoludki itp. Ta wiara rozbudza dziecięcą wrażliwość, kreatywność myślenia, łagodzi emocje, dostarcza radości.
 
Magiczny nastrój udzielił się również rodzicom, którzy w tym dniu poczuli się nieco młodsi wspominając chwile własnego dzieciństwa. Mogli oni również podziwiać umiejętności swoich pociech. W każdej grupie nauczycielki przygotowały programy artystyczne z udziałem wychowanków przedszkola. Barwne, świąteczne dekoracje, nastrojowa muzyka, prezenty otrzymane od Mikołaja dopełniły znaczenia tak ważnego dla dzieci święta. Dyrektor przedszkola serdecznie dziękuje Mikołajowi, nauczycielom i wszystkim pracownikom za przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.
Autor: A.Ł
Zdjęcia: Arch. przedszkola
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij