Akademia Młodego Energetyka

Fot. Arch. szkoły 2014.10.25 21:00 / news / czytano 4293 / opinie 0

Uczniowie gimnazjum przy Zespole Placówek Oświatowych Łapsze Niżne 4 października 2014 r. rozpoczęli uroczyście rok akademicki na Akademii Młodego Energetyka w Zespole Elektrowni Wodnych w Niedzicy.

Akademia Młodego Energetyka jest programem pozalekcyjnym prowadzonym przez wykładowców akademickich z Krakowskich Uczelni Wyższych. Została stworzona przez ZEW Niedzica S. A. by motywować uczniów do nauki, odkrywać ich zainteresowania i integrować z rówieśnikami z sąsiednich miejscowości.

Młodzi studenci otrzymali indeksy, w których po każdym wykładzie uzyskują zaliczenie. Wykłady i warsztaty odbywają  się raz w miesiącu w soboty, od października 2014 r. do czerwca 2015 r., i mają miejsce na terenie Elektrowni, a udział w wykładach i warsztatach jest bezpłatny.

Nasi uczniowie zostali przypisani do GRUPY NAUKOWCÓW i ich pierwszym tematem wykładu był: „Ruch drgający w przyrodzie – czyli o tym, jak natura buja?". Wykładowca, Pan dr Adrian Dybczak, z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który specjalizuje się w fizyce jądrowej, przedstawił różne rodzaje fal oraz wielkości je opisujące. Dzięki zdobytej wiedzy uczniowie potrafią opisywać zjawiska związane z rozchodzeniem się dźwięku światła.

Wspaniała atmosfera panująca podczas inauguracji i zajęć, wykładowcy – pasjonaci, niesamowite wrażenia uczniów po zakończeniu pierwszego dnia studiowania, sprawiły, że w sercach i umysłach młodych studentów zaczęły kiełkować inspiracje, co do dalszego odkrywania swoich zainteresowań.




Autor: Krystyna Lasak
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij