Jak udekorować łazienkę – modne ozdoby do łazienki 2020 (art. sponsorowany)

Fot. 2020.04.29 14:14 / news / czytano 946 / opinie 0

Trendy na nadchodzący rok designerzy i projektanci zdradzali nam już przez ostatnie miesiące 2019 roku, jednak dozowali je odpowiednio.

W styczniu jednak pojawiły się konkretne propozycje dodatków i wyposażenia łazienki, które będą występować  w modnych wnętrzach. Płytki ceramiczne będą dostępne już nie tylko w stonowanych i jednolitych barwach, drewno natomiast nie będzie jedynym naturalnym materiałem, który udekoruje wnętrze, a oświetlenie wystąpi w zupełnie nowej odsłonie. Jak będziemy dekorować łazienki w nadchodzącym roku?
 
Barwione szkło… również użytkowe 

Nadal pozostajemy w klimacie prostych, geometrycznych i minimalistycznych form, które stały się już symbolem współczesnego designu. W nadchodzącym roku będziemy jednak eksperymentować z kolorem i jeszcze efektowniej wykorzystamy coraz bardziej doceniane szkło. Przezroczyste i barwione na mocne, wyraziste kolory pojawi się w dodatkach. Wykonane będą z niego wazony, ale też dozowniki do mydła i różnego rodzaju pojemniki na akcesoria łazienkowe. Największym zaskoczeniem może być jednak umywalka z barwionego szkła. Transparentne szkło, intensywna czerwień, zieleń lub granat, a także okrągły kształt sprawią, że umywalka nabierze futurystycznego wyglądu, stając się dominującą dekoracją nowoczesnej aranżacji. 
 
Płytki ceramiczne w mocnym kolorze 

Przez ostatnie sezony w łazienkach królowały stonowane barwy. Na ścianach pojawiały się płytki ceramiczne imitujące drewno lub beton, natomiast podłogę pokrywały płytki ceramiczne nawiązujące do wyglądu kamienia. Wciąż będziemy wybierać spośród tych eleganckich powierzchni, jednak dołączają do nich zdecydowanie bardziej artystyczne motywy. Kolorem roku 2020, według Pantone, został classic blue, czyli uniwersalny kolor niebieski, nawiązujący nieco do koloru oceanu i delikatnie zachmurzonego nieba. Płytki ceramiczne w tym odcieniu będą doskonałym uzupełnieniem zarówno jasnych, jak również  ciemnych powierzchni, a jego szlachetność podkreśli niezawodne złoto. Kolor na ścianach w łazience będzie występował również w połączeniu w innymi barwami. Ciekawym przykładem takich płytek jest Inserto. To podłużne płytki ceramiczne imitujące malowany akwarelami obraz. Delikatny niebieski kolor łączy się ze stonowaną szarością, a także subtelną bielą. Inserto dzięki swojej podłużnej formie sprawdzi się w wąskich pomieszczeniach. Umieszczając płytki ceramiczne na krótszej ścianie, optycznie poszerzymy łazienkę.  Doskonale wpisuje się w trendy kolorystyczne roku 2020 kolekcja płytek ceramicznych marki Opoczno - Love Navy. Płytki występują w dwóch wersjach gładkiej oraz strukturalnej. 
 
Zwisające lampy zamiast tradycyjnych kinkietów 

Nad umywalką musi pojawić się lustro, a wśród trendów 2020 obecne jest w wersji okrągłej, wyraźnie rezygnujemy zatem z ostrych krawędzi. Lustro powinno zostać dodatkowo oświetlone, co do tej pory czyniono przede wszystkim za pomocą kinkietów, umieszczanych nad lustrem lub po obu jego stronach. W najnowszych trendach pojawiają się alternatywne rozwiązania dla powszechnie znanych nam opraw oświetleniowych do łazienki. Kinkiety zastępowane są przez zwisające z sufitu lampy. Są to minimalistyczne formy, np. klosze w kształcie szklanych kropel wody, czarne oprawy o matowym wykończeniu w kształcie diamentów lub też modele wykonane z naturalnego drewna i betonu. 

Łazienkę możemy udekorować, wykorzystując w tym celu elementy użytkowe, takie jak umywalkę, pokrycie ścian, w tym kolorowe płytki ceramiczne, a także oświetlenie, lustra oraz ozdobne dodatki, potęgujące charakter wnętrza. 
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij