Już po raz piąty bierzemy udział w akcji "Wiosną stypendia rosną"

Fot. 2016.04.19 15:18 / news / czytano 3255 / opinie 0

„Wiosną Stypendia Rosną” – pod takim hasłem Liceum Ogólnokształcące w Krościenku n.D., objęte programem stypendialnym Fundacji Świętego Mikołaja, będzie prowadzić kwesty i zbiórki na stypendia dla swoich najzdolniejszych uczniów. Akcja potrwa do 31 maja.

W ramach „Wiosną Stypendia Rosną” krościeńskie LO planuje przeprowadzenie zbiórki pieniędzy do puszek na terenie wszystkich parafii, z których uczniowie uczęszczają do szkoły. Na przeprowadzenie takiej zbiórki uzyskano zgodę tarnowskiej Kurii. Zebrane środki zostaną przeznaczone na stypendia dla wybranych uczniów, dzięki czemu będą oni mogli rozwijać swoje pasje i talenty.

Wiosenna akcja zbiórkowa dla szkół objętych programem Stypendia św. Mikołaja odbywa się już po raz piąty. W zeszłym roku podczas „Wiosną Stypendia Rosną” fundusz stypendialny wzbogacił się w sumie o 27 tys. zł, a w Liceum w Krościenku o sumę 3010 zł. W zbiórkę w swojej parafii będą zaangażowani uczniowie z danej miejscowości pod patronatem swoich proboszczów.

Ideą programu Stypendia św. Mikołaja jest budowanie więzi między uczniami, szkołami i absolwentami. Celem jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności. Dotychczas do programu przystąpiło 256 szkół z całej Polski, w których przyznanych zostało już blisko 1500 stypendiów.

„Stypendia św. Mikołaja to jedyny w Polsce program, któremu ponad wszystkim przyświeca cel zbudowania społeczeństwa solidarnego. Budzimy w lokalnej społeczności poczucie odpowiedzialności za przyszłość zaangażowanej społecznie i zdolnej, a mniej zamożnej, młodzieży. To postawa społeczna, którą warto promować wśród młodych ludzi, bo to oni są przyszłością naszego kraju”.

Jolanta Michalewicz, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja

Szkoły, które w ciągu całego roku zbiorą najwięcej, zdobywają tytuł „Solidarnej Szkoły”. W ostatniej edycji wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystości z udziałem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy, Patrona Honorowego Gali „Solidarna Szkoła”. Liceum Ogólnokształcące w Krościenku n. D. zdobyło pierwsze miejsce w swojej kategorii (szkoły ponadgimnazjalne w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców) i otrzymały tytuł „Solidarnej Szkoły”.
Więcej informacji o programie znajduje się na stronie www.stypendia.mikolaj.org.pl

Elżbieta Wójcik, koordynator programu Solidarna Szkoła
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij