Krościeńskie liceum najlepsze w Polsce, zwyciężając w konkursie Solidarna Szkoła

Fot. 2015.12.04 10:50 / news / czytano 3106 / opinie 0

Od 5. lat Fundacja Św. Mikołaja realizuje program  pomocy najbardziej zaangażowanym i najzdolniejszym uczniom poprzez fundowanie stypendiów i budowanie odpowiedzialności za młodych ludzi w lokalnych społecznościach.

Program Stypendia św. Mikołaja zakłada zapraszanie szkół do samodzielnego zbierania funduszy, a jednym z jego elementów jest Konkurs Solidarna Szkoła. Celem konkursu jest uhonorowanie szkół, które samodzielnie zbiorą najwięcej funduszy na rzecz stypendiów dla uczniów w swojej placówce. W 2012 roku zwyciężyliśmy w I edycji konkursu. W tegorocznej wzięło udział 60 szkół, które łącznie zebrały 90,6 tys. zł. Wszystkie szkoły podzielono na 4 kategorie. W kategorii nr 2: szkoły ponadgimnazjalne w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców, po zaciętej walce znów zwyciężyło nasze Liceum! Uzbieraliśmy kwotę 7 938,0 zł. To imponująca suma (najwyższa ze wszystkich szkół we wszystkich 4 kategoriach), na którą złożyło się szereg działań młodzieży i koordynatora stypendiów, pani Elżbiety Wójcik. Na szczególne podziękowania zasłużył również ksiądz Janusz Pabian. Dzięki niemu uzyskaliśmy zgodę Kurii na przeprowadzenie zbiórek w  parafiach, z których pochodzą nasi uczniowie. Dziękujemy również rodzicom, którzy hojnie obdarowali nas po obejrzeniu przedstawienia jasełkowego licealistów. Do wspólnej skarbonki dorzucili się też nasi byli absolwenci odwiedzający szkołę podczas obchodów 70-lecia oraz sami uczniowie, którzy zbierali pieniądze 6 grudnia w ramach akcji „Zostań św. Mikołajem!” oraz przekazali na ten cel prowizję ze sprzedaży zdjęć w szkole. W nagrodę otrzymaliśmy tytuł „Solidarnej Szkoły 2015”, nagrody rzeczowe w postaci biletów wstępu do obiektów muzealnych oraz czek gotówkowy na sumę 1250 zł. W naszym imieniu nagrodę odbierała dość spora delegacja młodzieży wraz z panem dyrektorem Robertem Dębskim oraz koordynatorka programu, panią Elżbietą Wójcik. W składzie uczniowskiej delegacji znaleźli się stypendyści Fundacji oraz aktywni działacze Szkolnej Rady Uczniowskiej. Tegorocznej Gali Solidarnej Szkoły przyświecała niecodzienna oprawa. Uroczystość odbywała się w Pałacu w Wilanowie, w obecności Honorowego Patrona Gali, Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Pani prezydentowa obiecała odwiedzić naszą szkołę i przeprowadzić pokazową lekcję języka niemieckiego. Dodatkową atrakcją była obecność członków zespołu Pectus i ich zaimprowizowany na żywo występ.
Autor: Elżbieta Wójcik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij