Muzyczna podróż z Romami

Fot. 2018.04.15 14:57 / news / czytano 2154 / opinie 0

Z początkiem kwietnia 2018 r. ruszyły kolejne projekty finansowane z rządowego Programu na Rzecz Integracji Społeczności Romskiej w Polsce na lata 2014 – 2020.

Tym razem gmina otrzymała dotację w wysokości 71 500,00 zł w tym 45 000,00 zł na kontynuację zajęć integracyjno-edukacyjnych z tańca, śpiewu, gwary oraz kultywowania tradycji romskiej wśród społeczności lokalnej. Zajęcia warsztatowe gmina prowadzi od 2015 roku. Spotkania odbywają w Szkole Podstawowej w Krośnicy. Jest to miejsce, w którym spotykają się dzieci bez względu na pochodzenie, kulturę czy status społeczny. Wszystkie mogą liczyć tu na akceptację i pomocną dłoń. Zajęcia mają charakter integracyjny, a uczęszczają na nie zarówno mali Romowie, jak również nie –Romowie. Działania w 2018 roku są kontynuacją dotychczas podejmowanych zadań i prowadzone są przez obecnie 3 instruktorów w tym 1 instruktor społeczności romskiej tj: pani Maria Kowalczyk, pan Wojciech Zaziąbło, raz pan  Adam Oraczko. Opiekunem jest pani Agnieszka Tomczewska.
Szczególny nacisk położono w tym roku na warsztaty muzyczne. W 2016 roku w ramach projektu gmina  zakupiła 20 szt  instrumentów muzycznych, które były i są nadal wykorzystywane przez uczestników projektu. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, których praca skupiać się będzie na kształtowaniu wrażliwości muzycznej dzieci. Swoim zakresem obejmować będzie regularne zajęcia, podczas których uczestnicy ćwiczą śpiew, taniec, gwarę, a zwłaszcza grę na instrumentach muzycznych. Przygotowują również program artystyczny na uroczystości gminne, spotkania oraz imprezy integracyjne.
 
Obecny na spotkaniu Jan Dyda wójt Krościenka zachęcał dzieci do udziału w warsztatach i podkreślił, że kultywowanie tradycji i kultury jest bardzo ważne. Życząc owocnych zajęć Wójt Gminy, zaprosił uczestników projektu do publicznego występu z okazji Dnia Dziecka 2018.
Autor: Krystyna Kubik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij