Rowerem po Pętli Spiskiej

Fot. Katarzyna Burak-Pearce 2018.02.15 11:08 / news / czytano 3335 / opinie 0

Stowarzyszenie Sprężyna – Centrum Edukacji Nieformalnej w partnerstwie z Gminą Łapsze Niżne realizuje projekt pn. „Rowerem po Pętli Spiskiej”.

Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie nowego produktu turystycznego - gry planszowej "Gra w Spisz" i wpierającej jej usługi warsztatów edukacyjnych. Podjęte przez nas działania są innowacyjne na skalę polsko-słowackiego Spisza. Nowy produkt, ma szansę nie tylko wypromować turystycznie region ale też spowodować, że przybywający turyści, dowiadują się przy okazji zabawy i rozrywki o atrakcjach do odkrycia na międzynarodowej ścieżce rowerowej "Pętli Spiskiej". Mamy nadzieję, że świadomość bogactwa, jakie ma Spisz do zaoferowania sprawi, że goście zostaną na terenie Spisza dłużej, co przełoży się na rozwój ekonomiczny usług i wzrost konkurencyjności w regionie. Dzięki realizacji tego projektu powstanie unikatowy produkt turystyczny - gra planszowa wzbogacony o usługę warsztatów dla dzieci i dorosłych mieszkańców jak i turystów. Do współtworzenia projektu gry zaprosiliśmy dzieci ze spiskich szkół, które poprzez zabawę, zapoznawały się z lokalnymi atrakcjami i mogły brać czynny udział w wyborze atrakcji, które pojawią się w grze.

W warsztatach, które odbyły się 16.01.18 w GOK w Niedzicy dzieci wspólnie z trenerką – Anną Machacz z Krakowa, tworzyły scenariusz gry, planowały, jakie atrakcje znajdą się na planszy, tworzyły ilustracje oraz projekty graficzne, a także brały udział w tworzeniu treści gry oraz brały udział w konkursie na najlepszą nazwę dla naszej gry. Wszystkim młodym artystom i projektantom, którzy prezentowali szkoły podstawowe w Łapszach Wyżnych, Łapszach Niżnych oraz we Frydmanie bardzo dziękujemy za udział w warsztatach oraz za cenną pomoc.

Autor: Katarzyna Burak-Pearce
Zdjęcia: Katarzyna Burak-Pearce
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij